НЕШТАТНА СИТУАЦІЯ. Чергова спроба з’ясування вічного питання про те, чи є життя на Марсі, наштовхнулася на технічні труднощі. Українська ракета-носій «Зеніт-2SБ» успішно стартувала з космодрому Байконур із російською автоматичною станцією «Фобос-Грунт», однак під час виведення міжпланетної станції на траєкторію відльоту склалася нештатна ситуація.
За словами керівника «Роскосмосу» Володимира Поповкіна, причиною невдачі стало те, що не спрацювала маршова рухова установка, яка повинна була забезпечити рух «Фобос-Грунту» після його відокремлення від ракети-носія. «Склалася нештатна ситуація, але вона робоча. Ми її передбачали», — наголосив В. Поповкін і пообіцяв оперативно інформувати про перебіг подій.
Зазначимо, що цей запуск став для Росії першою за 15 років спробою здійснити міжпланетну дослідницьку місію. Програмою передбачається, що «Фобос-Грунт» дістанеться Марса у вересні 2012 року, де висадить китайський мікросупутник «Інхо-1» і протягом кількох місяців вивчатиме марсіанське довкілля.
У лютому 2013 року він здійснить посадку на супутник Марса — Фобос, аби зібрати зразки грунту, які на спеціальному модулі вирушать до Землі. Сам апарат залишиться на Фобосі й продовжить дослідження. Спускова капсула з грунтом і біопасажирами — мікроскопічними організмами, які здійснять на апараті подорож до Марса і назад, — повернеться на Землю в серпні 2014 року.