Нині під час формування бюджету 2017 року місцева влада переймається питаннями збільшення фінансового ресурсу на виконання повноважень, які держава планує їй передати в наступному році. Як свідчить практика, місцеві бюджети ще недостатньо забезпечені засобами для здійснення в повному обсязі делегованого у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо. Зокрема, як уточнив директор департаменту фінансів Харківської облдержадміністрації Сергій Овсянніков під час виїзного засідання в області парламентського Комітету з питань бюджету, є необхідність у додаткових коштах освітньої субвенції та субвенції на пільги та субсидії. Ці проблеми актуальні для всіх регіонів країни.
Водночас він акцентував на позитивній динаміці виконання місцевих бюджетів на Харківщині в 2016 році, відзначивши, що надходження до зведеного бюджету області за 10 місяців зросли порівняно з відповідним періодом 2015 року на 4,1 мільярда гривень, що становить 29%. План надходжень до загального фонду бюджету перевиконано на 12, а до спецфонду — майже на 6%.
«Завдяки децентралізації доходи місцевих бюджетів у розрахунку на одного мешканця області зросли більш ніж у півтора раза — із 2,1 тисячі гривень у 2014 році до 3,3 тисячі гривень у 2016 році», — зауважив директор профільного департаменту.
Сергій Овсянніков також відзначив, що позитивних змін зазнала й структура видатків місцевих бюджетів. Зокрема зросла частка видатків на виконання самоврядних повноважень на місцевому рівні. В поточному році порівняно з 2014-м частка видатків на житлово-комунальне господарство збільшилася із 4 до 7%. Зросла частка видатків на транспорт і дорожнє господарство — із 4 до 6 %, збільшилися інвестиційні ресурси. А ще в цьому році заплановано капітальних видатків на 4,5 мільярда гривень, що вчетверо більше, ніж в 2014 році.