Фінал XVII Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів заплановано провести на початку червня у столичному Українському домі. А нині триває підготовка. У студентів коледжу Національного університету технологій та дизайну вона посилена — до конкурсу тут завжди ставилися з особливою відповідальністю. Майбутні дизайнери демонстрували високий професіоналізм та оригінальність творчого пошуку. Однак рік у рік планка вимог піднімається.

— Щоб узяти її, — каже директор коледжу Любов Хмелевська, — наші викладачі передають студентам не лише знання, а й творчий запал. Учасники конкурсу мають іти на нього впевненими, не боячись авторитетів. Тобто йдеться про моральну підготовку, готовність не лише демонструвати, а й обстоювати свій талант.

Саме про це йшлося на зустрічі в коледжі з його випускницею Анною Коломієць (псевдонім Анна Кареніна). У переповненій аудиторії одразу важко було відрізнити гостю від студентів, адже диплом вона отримала тільки два роки тому. Але за цей час молода дизайнерка, без перебільшення, підкорила світ, стала повпредом України в багатьох країнах.

Судіть самі. У 2012-му шістнадцятирічною вона показала першу колекцію. Наступного року перемогла на конкурсі молодих дизайнерів. Нині її колекції продають у 25 країнах. Важливо, що шиють їх в Україні. Тож перед студентами виступала успішна випускниця коледжу, стверджуючи, що всі, хто навчається в ньому, мають шанс зайняти власну нішу в індустрії моди.

— Потрібно одне, — каже Анна, — працювати і не боятися. Не соромтеся пропонувати свій талант. Нині індустрія моди на піднесенні. Найкращі дизайнери країни проклали шлях у Європу й Америку. Там з нами рахуються, нас поважають і чекають з новими роботами. Преса Європи й Америки, повідомляючи про здобутки українських дизайнерів, наголошує, що наша держава виховує самобутні таланти. Тож не випадково Київський національний університет технологій та дизайну закордонні експерти назвали серед 100 найкращих дизайнерських шкіл світу.

Ректор Київського національного університету технологій та дизайну академік Іван Грищенко зазначає, що зустрічі з успішними випускниками додають студентам творчого завзяття, впевненості у власних силах. «У наш час жорсткої конкуренції для успіху самого таланту не досить, — упевнений він. — Випускник має вміло ним розпоряджатися. Тому прагнемо виховувати студентів, щоб вони могли трудитися не лише найманими працівниками, а й вести власну справу». Конкурс «Печерські каштани» — один із кроків до цього. Він допомагає учасникам і себе показати, і на людей подивитися. 

Микола ПЕТРУШЕНКО
для «Урядового кур’єра»