ПУТІВНИК. У видавництві «ААТандем» побачив світ довідник «Туристичні маршрути Запоріжжя», виданий управлінням культури і туризму облдержадміністрації.
— Напередодні Євро-2012 ми презентуємо довідник, який розповідає про екскурсійні пропозиції туристичних фірм регіону. Він стане у пригоді не тільки вітчизняним і зарубіжним туристам, а й підприємцям туристично-оздоровчої сфери, фахівцям місцевих органів влади, — відрекомендувала видання начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ірина Конарєва.
Серед турів — «Архітектурні пам’ятки старого Олександрівська», «Запоріжжя і менонітська спадщина», «Місцями слави запорізьких козаків», «Шляхами махновських тачанок», «Запоріжжя міжнаціональне». До кожного з них подається інформація про туристичні агенції, що їх проводять.
Для спрощення користування книгою інформація про головні характеристики маршрутів (автобусна, пішохідна, водна екскурсії, тривалість туру, мова проведення) відображена відповідно до міжнародних стандартів графічно.
Довідник знайомить з потужними історико-культурними та природними ресурсами Запорізького краю. Це насамперед три заповідники: «Хортиця», «Кам’яна Могила», «Садиба Попова». Загалом в області на державному обліку перебуває 8315 пам’яток, серед яких 12 пам’яток національного надбання; діє 24 музеї державного підпорядкування та 127 музеїв, які працюють на громадських засадах.
Серед 22 об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення найперспективнішими для розвитку екскурсійно-туристичної діяльності є Національний природний парк «Великий Луг» та новостворений Приазовський національний природний парк.
Нині в низці районів області функціонують садиби зеленого туризму, створено їх реєстр. Він постійно поповнюється та розміщується на веб-порталі Запорізького обласного туристично-інформаційного центру.
Особливу увагу також приділено фестивальному туризму. Такі події на Запоріжжі доволі часті. Чимало з них мають міжнародне та всеукраїнське значення. Це конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці», пленер художників «Хортиця крізь віки», фестивалі козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас», духової та естрадної музики «Таврійські сурми», дитячої творчості «Топ-Топ», козацький мистецький фестиваль «Покрова на Хортиці».