Його річна потужність становить 50 тисяч тонн відходів. Це наслідок партнерських відносин міської виконавчої влади обласного центру Волині, яку вже тривалий час очолює один із найдосвідченіших управлінців регіону Микола Романюк, та жителів населених пунктів, чиї землі прилягають до місця захоронення сміття.

Адже не секрет, що донедавна деякі скептики висловлювали тривожні думки на кшталт «А куди лучани вивозитимуть свій непотріб і різні побутові  відходи, якщо жителі села Брище не погодяться на подальше складування їхнього мотлоху?»

Та завдяки цивілізованим взаємним стосункам управлінців Луцької міської та Рокитнівської селищної громад життєво важливе питання вдалося вирішити. Без характерних для багатьох регіонів блокувань, мітингів, ультиматумів. Не останню роль тут зіграла і 400-тисячна субвенція міської ради селу, жителі якого свого часу дозволили використовувати під міське сміттєзвалище величезний кар’єр, звідки вибирали пісок для будівельних потреб. Ці кошти використовують на облаштування доріг, будівництво водогону, перевезення дітей до садочка тощо.

— Щиро вдячний місцевим депутатам, селянам навколишніх сіл за сприяння і розуміння найголовнішої екологічної потреби обласного центру Волині. Тепер ви маєте надійного партнера, — сказав на відкритті нового підприємства міський голова Луцька Микола Романюк. — Я хочу, щоб нова черга полігону загальною вартістю 16 мільйонів гривень служила  не 5—10, а 20 чи й більше років. А для цього слід налагодити якнайглибшу переробку сміття, що привозять сюди на сортування.

З відкриттям цього специфічного підприємства, що дасть нові робочі місця місцевим жителям, здійснилося те, про що говорили в Луцьку десятиліттями.

Саму сортувальну лінію, що у критому ангарі встановлено на полігоні, придбали коштом товариства з обмеженою відповідальність «Група компаній «Екосорт». Відтепер полігон, що збільшився ще на дев’ять гектарів,  обслуговуватимуть два підприємства: комунальне «Луцькспецкомунтранс», що привозитиме сміття, та ТзОВ «Луцьк ЕКО», яке сортуватиме його. Передбачається, що отриманий від реалізації вибраних із сміття цінних компонентів (металу, пластмас, макулатури тощо) прибуток вони ділитимуть навпіл. Частину цих коштів заплановано спрямовувати на придбання додаткових контейнерів і розширення мережі роздільного збирання сміття.

А на відпрацьованій частині полігону, що нині вкрита грунтом, невдовзі з’явиться молодий ліс. Він доповнить ті соснові посадки, що свого часу заклали тут містяни.