Нині в державі існує великий розрив у розмірах пенсій серед населення, яке виходило на пенсію у різні роки

Про це вчора перед початком засідання уряду заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє Еспресо.TV.

Він пояснив, що, в державі існує пенсійна формула, яка включає страховий стаж роботи людини та внески, які вона платила. Починаючи з 2000 року, всі внески були персоніфіковані, завдяки чому можна співвідносити внески до середньої заробітної плати відповідно до місяця, коли здійснювалися внески. На цій основі можна вирахувати відповідний коефіцієнт.

При цьому ключовим у цій формулі є показник середньої зарплати, який з 2012 року не переглядався для людей, що вийшли на пенсію до того часу.

«Уявіть, сьогодні пенсіонер, який йде на пенсію, має у 2017 році цей показник на рівні 3760 гривень, у минулому році – 3200 гривень, а у пенсіонера до 2012 року – 1197 гривень. Тобто уявіть, якій розрив в пенсіях між цими двома пенсіонерами», – наголосив Рева.

За його словами, для того, щоб знайти гроші на цей ресурс, є два шляхи. Один з них – збільшити дотацію Пенсійного фонду з бюджету, однак уряд на такий крок не піде.

«Другий варіант – це збільшити власні надходження до Пенсійного фонду за рахунок розширення кола платників та підвищення зарплат як у бюджетному, так і в не бюджетному секторах», - пояснив Рева.

Він зауважив, що за перші три місяця надходження збільшились на 37%, тобто протягом 1 кварталу понадпланово надійшло 7 мільярдів гривень.

«Ми порахували, що до кінця року нам необхідно (якщо з 1 жовтня ми це робимо) додатково до тих кошті, які у нас бюджетом передбачені, потрібно 11-12 мільярдів гривень. Я думаю, що ми до жовтня на цю суму вийдемо», – підсумував Рева.

Він додав, що саме ці кошти й дозволять почати процес осучаснення пенсій.