• Станіслав ПРОКОПЧУК

  Вуглецевий податок ЄС, що спонукатиме до інноваційного розвитку

  За даними ВООЗ, індикатори впливу стану довкілля на здоров’я, розроблені цією організацією, свідчать про надзвичайно низьку екологічну якість життя в Україні. Її населення має високі втрати працездатності з причин, пов’язаних зі станом довкілля, що негативно впливає на людський капітал та економічний розвиток. Загрозлива ситуація спостерігається з рівнем смертності, спричиненої факторами, пов’язаними з навколишнім середовищем. Тут показники удвічі вищі за середні в Євросоюзі. Найбільша смертність — від хвороб системи кровообігу та ракових. Лише в січні 2020-го, за даними МОЗ України, від хвороб серця померло понад 36 тисяч українців, а від раку — понад 7 тисяч.

 • На чесних і відкритих конкурсах

  Приватизація державних підприємств — дуже важлива справа. Адже цей процес передбачає збільшення кількості робочих місць та залучення інвестицій. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 12 серпня, коментуючи проєкт розпорядження КМУ про передачу в управління Фонду держмайна 211 об’єктів державної власності.

 • Уряд опрацьовує напрями державної підтримки АПК в 2021 році

  Пріоритетні напрями урядовці формували на базі численних зустрічей з аграріями, використовуючи розробки комітетів Верховної Ради.

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  На Полтавщині форму освітнього процесу визначить епідситуація

  Уже зовсім небагато часу залишилося до 1 вересня, коли школярі країни мають сісти за парти і розпочати черговий рік навчання. Проте цього року карантинні обмеження готують багато сюрпризів і для системи освіти, і для батьків, і для дітей. «Урядовий кур’єр» аналізує, як триває підготовка до початку шкільних уроків.

 • Павло КУЩ

  Про успіхи окупації тільки очима Кремля

  Згоден, результати засилля російської пропаганди на окупованих територіях Криму та Донбасу не сприяють жартам. Однак, схоже, цілком доречним буде невибагливий анекдот. Лікар-окуліст після спроби перевірити зір у пацієнта насамперед порадив йому… вивчити алфавіт.

 • Сільгоспвиробники одержують нову техніку й кредити

  Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства значно розширило перелік української сільгосптехніки, вартість якої держава компенсує аграріям. Це відбувається нині в межах реалізації бюджетної програми «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

 • Індекс споживчих цін у липні 2020 року¹

  За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2020 року щодо червня становив 99,4%, за період січень — липень 2020 року — 101,4%. За період січень 1998 року — липень 2020 року — 1379,3%.

 • Кадрові питання

  Президент України

  звільнив:

  призначив

 • Дайте бізнесу правила, решту він зробить сам

  Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов вважає, що розвиток зернового бізнесу, зокрема експорту, неможливий без приватно-державного партнерства

 • Уряд змінює стратегію боротьби з COVID-19

  Через погіршення епідемічної ситуації уряд запроваджує щоденну роботу державної комісії ТЕБ та НС і посилює заходи контролю за дотриманням правил карантину. Про це на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке на початку нового тижня відбулося під його головуванням, повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.