• Олег ЛИСТОПАД

  На кого працює телеефір?

  Навіть якщо ви не дивитесь телевізор через те, що принципово зневажаєте цей дарунок цивілізації або за роботою і домашніми клопотами не маєте на нього часу, все одно прочитайте цю статтю. Бо серед іншого йтиметься про півтора мільярда гривень з держбюджету. Стільки за законом треба витратити на суспільне мовлення в цьому році. Хоч депутати порушили ними ж ухвалене рішення і заклали у бюджет-2018 тільки половину цієї суми. 

 • Катерина МАЦЕГОРА

  Президент вручив воїнам державні нагороди та ордери на житло

  У межах робочої поїздки на Львівщину Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко відвідав Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Там він зустрівся з учасниками АТО. У вступному слові-зверненні глава держави відзначив мужність та стійкість оборонців донецького аеропорту.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  «Руская вєсна» у ПАРЄ не прийде. Але перемога тимчасова

  Наступного тижня у Страсбурзі відкриється зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Вона пройде без участі Росії, яка ухвалила рішення у 2018 році взагалі не направляти свою делегацію до Страсбурга. 

 • Циклон приніс небезпечні сюрпризи

  Про погіршення  погодних умов синоптики попереджали заздалегідь, тож снігопад і сильний вітер  не стали несподіванкою для відповідних служб. Але цілком уникнути неприємностей від стихії  неможливо. 

 • Письменниця і художниця Емма Андієвська: «Навіть якщо буду одна на всьому білому світі українка, все одно зроблю собі Україну»

  Коли переступаєш поріг мюнхенської квартири, де живе і працює українська поетеса, прозаїк і художниця Емма Андієвська, спершу виникає враження, що потрапляєш у тісні відсіки підводного човна. Тут оточує нагромадження всього найнеобхіднішого. У цьому разі це те, що потрібне творчій господині помешкання: сила-силенна книжок багатьма мовами, рукописів, тек із документами й світлинами, а ще картини, картини, картини…

  Ми розмовляли в кімнаті, що є одночасно спальнею, вітальнею, їдальнею і робочим кабінетом, де працює авторка літературних творів й авангардистських картин іноді по 16 годин на добу. Забагато? Я спершу теж так думав. Аж поки не пересвідчився: пані Емма інакше не може, адже у свої 86 років нагадує вулкан, у якому клекочуть енергія, емоції, плани й наміри і, зрозуміло, спогади. Дуже рада гостям з України, які до того ж мають прямий стосунок до Донецька. 

 • Павло КУЩ

  «Гусеничні кіборги»: дорогою смерті, дорогою мужності

  21 січня 2015 року завершилося виведення українських бійців із вщент зруйнованого донецького аеропорту. 

 • Давні українці описували космос у піснях і обрядах

  Пізнання будь-якої країни зазвичай не обходиться без знайомства з її автентичністю. У Туреччині гріх не побачити кружляння дервішів, у Єгипті — танцю із тростиною, у Грузії — не послухати чоловічого багатоголосся. Усе це в ЮНЕСКО назвали нематеріальною культурною спадщиною, яка потребує охорони від забуття. 

 • Навіть копії в Одесі мають історичну цінність

  «Життя коротке — мистецтво вічне» — цей давньогрецький вислів давно став крилатим, але інколи він здається доречним як ніколи. Після багаторічної перерви у стінах Одеського музею західного та східного мистецтва знову відкрито античний відділ. Понад 10 років тому в одній із зал зі стелі почала падати штукатурка. Екскурсії сюди припинили, експонати зберігали у фондах. Ремонт і оновлення експозиції відбулися передовсім за підтримки благодійного фонду підприємця Пантеліса Бумбураса.

 • За нашу і вашу свободу

  ЧИТАЙТЕ У ДОБІРЦІ:

  Свято державності, що запізнилася

  Розстріляний голос України

  Голгофа панотцякомпозитора 

 • Олександр ВЕРТІЛЬ

  Золотий баритон не тьмяніє

  Без імені цього співака годі уявити сучасну національну культуру і мистецтво. І дедалі яскравішим, виразнішим і значущішим стає унікальний золотий баритон, яким заслуховувалися і будуть заслуховуватися мільйони слухачів не тільки України, а й усього світу. За своє мистецьке життя він побував у десятках країн, де в переповнених залах глядачі стоячи аплодували нашому співвітчизникові за віртуозно виконані оперні партії й численні пісні, що вже стали українською національною класикою.