• Змінити долю можна, навчаючись в українському виші

  Вступна кампанія у розпалі. Про те, як вирішують свою майбутню долю абітурієнти Донбасу, які мають складнощі й преференції, йшлося на недавньому прессніданку, який відбувся в евакуйованому Луганському національному аграрному університеті у Старобільську. Обговорювали спрощену процедуру вступу в українські навчальні заклади через освітні центри «Донбас-Україна», які приймають документи для навчання на бюджеті. Розмова вийшла цікавою, з корисною інформацією. Обговорювали й подальшу долю вступників.

 • Морська охорона розширює можливості

  Міжнародна конференція з розвитку морської охорони Держприкордонслужби України, що відбулася у нашій столиці, зібрала в готелі «Інтерконтиненталь» представників силових структур кількох країн, дипломатичного корпусу, експертного середовища. Вони обговорили перспективи міжнародної підтримки розвитку морської складової прикордонного відомства України. Окрім цього, для учасників заходу представники посольства США презентують чинні проєкти, спрямовані на розвиток інфраструктури Морської охорони Держприкордонслужби.

 • Гроші спрямують за актуальністю досліджень

  Восени стартує цільове фінансування інноваційних наукових проєктів. Уже з вересня це відбуватиметься за новим принципом, що має забезпечити ефективне використання коштів платників податків. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про нові справедливі правила фінансування, про те, які заклади отримають більше коштів і про переваги змін. 

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Світ дав оцінку українським виборам

  В Європейському Союзі очікують від нової Верховної Ради продовження важливих системних реформ. Про це йдеться в заяві речниці Європейської служби зовнішніх зв’язків Майї Косьянчич. «Після президентських виборів у березні та квітні український народ знову надав дієвий мандат на проведення реформ на наступні п’ять років. Відтепер зобов’язання нової влади полягає в задоволенні очікувань українського народу», — цитує УНІАН текст заяви.

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  З якими знаннями прийде лікар

  Різні соціологічні опитування засвідчують позитивні тренди в системі охорони здоров’я. І це не може не тішити. Так, аналіз соцопитувань, проведених з 2016-го по 2019 роки, показує, що більшість українців задоволені сімейним лікарем (якщо у 2016-му лише 55% респондентів знали своїх сімейних лікарів, то 2019-го таких було 81%, чому, звісно, посприяло ухвалення закону про трансформацію системи охорони здоров’я). Зростає й довіра до програми «Доступні ліки» (понад 90% респондентів схвалюють її, бо вона гарантує ліки безоплатно чи за зниженою ціною, і приблизно 20% українців регулярно користуються цією програмою). Оновлюється медичне обладнання. Українці рідше дають хабарі в медзакладах, які стають дедалі відкритішими.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Українці обрали Верховну Раду дев’ятого скликання

  Симпатії виборців на дострокових виборах до парламенту, які відбулися цими вихідними, засвідчили, що більшість українців хочуть бачити у владі нові обличчя. При цьому український виборець не брав до уваги брак політичного досвіду чи громадської діяльності більшості кандидатів, радше в нинішній кампанії це вважалося великою перевагою. Більшістю громадян керувала віра в те, що підвищити зарплати, знизити тарифи, припинити війну, відремонтувати дороги нові депутати зможуть лише власною присутністю в сесійній залі.

 • Визволення із вдячністю і сльозами на очах

  Напередодні визволення у лисичанському музеї відкривається спеціальна виставка. На ній представлено багато документів, серед яких і твори дітей — спогади про те, як страшно і несподівано приходить війна.

 • Станіслав ПРОКОПЧУК

  Чи піднімуть бетонки іноземні кредити?

  До Дніпропетровська з Києва свого часу можна було навіть на «Волзі» доїхати за шість-сім годин. Із двома перекурами і  поворотом перед Полтавою на Решетилівку — Кобеляки — Царичанку. Цей маршрут скорочує шлях на кілометрів 80. То були роки, коли дороги ще не дуже розбивали великогабаритні вантажівки, а на ремонти міжобласних шляхів більш-менш вчасно знаходили кошти. Два місяці тому 450 км до Дніпра ми подолали за десять годин. І це на сучасному французькому мікроавтобусі з досвідченим водієм-професіоналом.

 • Олег ГРОМОВ

  Сезонний чинник більше не впливає

  Кілька років поспіль на ринку оренди житла в Україні влітку панує незвична раніше картина — він зовсім не мертвий. Точніше, доволі жвавий. На ньому кипить робота зі здачі в оренду квартир, будинків, садових хатинок на природі поблизу великих міст тощо. Не виняток  і нинішній липень.

 • Олег ГРОМОВ

  Дітям має бути комфортно

  Нині й у столиці, й у багатьох інших містах існує велика проблема переповненості загальноосвітніх шкіл. За інформацією заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  Лева Парцхаладзе, саме в Києві половина цих освітніх закладів переповнена. За інформацією, яку надав Інститут освітньої аналітики, у більшості таких шкіл учні навчаються в дві, а то й у три зміни. Кількість учнів у класах перевищує 27—29 осіб, що вже не можна вважати нормою.