• Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Цивілізований світ і надалі нас підтримуватиме

  Із перших днів повномасштабного російського вторгнення Україна об’єднала навколо себе весь цивілізований світ. Попри те що рф роками інвестувала мільярди доларів у свою пропаганду на Заході, уряди та громадяни більшості західних країн беззаперечно підтримують нашу державу. Проте важливо продовжувати роботу над збереженням і розширенням підтримки України. На цьому у промові на черговому засіданні уряду наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 • Аграрний експорт неможливий без сухопутних коридорів

  «Наші пропозиції зрозумілі й конкретні. Вони стосуються будівництва олійного трубопроводу від України до польського порту «Гданськ», збільшення кількості залізничного й автотранспорту в Європі для спільного бізнесу, будівництва кількох термінальних перевантажувальних комплексів на кордоні між Україною та європейськими країнами. Реалізація цих заходів зробить такі транспортні коридори постійними. Це, як мінімум, стримає зростання цін в Європі, поглибить зв’язки між українським та європейським бізнесом, відкриє нові проєкти в переробці, й не лише в ній», — зазначив урядовець.

 • Олександр ВЕРТІЛЬ

  На землі і тваринницьких фермах працюють родинами

   Юрієві Громаку 54 роки. За освітою вчитель, багато років працював в освітянській галузі на різних посадах. Однак як каже нині, від землі ніколи не відривався, із 2008-го її обробляє. Коли ж школу-інтернат, яку очолював, закрили, вирішив створити сімейне фермерське господарство.
  Торік у січні зареєстрував ФГ «Оберіг», розпочавши нову сторінку в трудовій автобіографії. Наголошує, що в сільському господарстві далеко не новачок, це дало змогу без жодних зволікань повноцінно працювати. 

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  Масковий режим повертається

  Навколовоєнні події — причина того, що українці стали менше дбати про здоров’я, забувати про підступний коронавірус, перестали надівати захисні маски у громадських місцях. І як наслідок, він знову поширюється серед населення.На Полтавщині за минулий тиждень фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб зареєстрували 1333 нових хворих із коронавірусною інфекцією. За темпами зростання захворюваності лідер — Полтава. Тут приріст недужих на ковід становить аж 2300%. Кількість інфікованих на 100 тисяч — 68 осіб. 

 • Роман КИРЕЙ

  Війною хасидів не злякати

  Сонячний недільний ранок та легка позолота уманських зелених вулиць додали ще більше піднесеного урочистого настрою прочанам, які приїхали в Україну відзначити біля могили цадика Нахмана (відомого в юдаїзмі релігійного діяча) новий 5783 рік. З’їхалися вони сюди без перебільшення з усього світу. Оскільки пряме авіасполучення цього року закрите, більш-менш точно оцінити кількість вірян, які прибули в Умань, важко. Прочани добиралися через сусідні країни, зокрема Польщу, Румунію, Молдову. У багатьох на дорогу пішло кілька днів, довелося витратити кругленьку суму.

 • Чи буде Харківщина з теплом?

  Із настанням холодів найбільшої актуальності набувають питання готовності до опалювального сезону. Нині, в умовах війни, це чи не одна з найгостріших  комунальних проблем, особливо в регіонах, де тривають активні бойові дії. Чи буде тепло в домівках? Чи зможемо пережити цю зиму? Чи варто повертатися додому? Ці питання ставлять жителі Харківщини, які залишилися вдома, і ті, хто змушений був переїхати в безпечніші місця. Та як запевняє місцева влада, роблять усе, щоб жителі Харкова та області були в теплі, з гарячою водою та іншими комунальними послугами. І це не просто слова, а реальна робота місцевої влади, профільних відомств і підприємств, а також громадян.

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Армію вдягатиме вітчизняний виробник

  Уряд щодня докладає всіх зусиль, щоб в умовах війни наша держава вистояла фінансово та економічно.  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль нещодавно заявив: «Вдалося цю стійкість забезпечити, і важливо, аби так було й надалі. Для цього Кабмін активно співпрацює з міжнародними партнерами та водночас підвищує самодостатність України, адже її економічна стійкість нерозривно пов’язана із приватним сектором: більше приватних бізнесів — більше робочих місць і податків для держави».

 • Олег ГРОМОВ

  Іпотечний ринок працює попри війну

  Попри тяжку війну в Україні, все-таки працює ринок довготривалого кредитування під заставу нерухомості. І навіть уряд ухвалює відповідні рішення щодо перезапуску програми пільгової іпотеки. «Урядовий кур’єр» аналізує стан розвитку цього важливого ринку та його перспективи на найближче майбутнє.
  Кабінет Міністрів ухвалив дві постанови, які врегульовують питання пільгового іпотечного кредитування. Програму планують запровадити 1 жовтня 2022 року. Однак скористатися пільговим кредитом під 3% на 20 років з початковим внеском 20% на купівлю житла зможуть лише чотири категорії.

 • Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник: «Крим сьогодні — в’язниця для активістів Херсонщини і Запоріжжя та плацдарм для ворожої зброї»

  Після 24 лютого у Криму розпочалася нова страшна і дуже жорстока історія переслідувань не згодних з російською окупацією. На півострові не лише почастішали затримання і незаконні покарання — для цього вже достатньо заспівати українську пісню. Крим фактично став в’язницею для активістів, яких росіяни затримали на новозахоплених територіях, зокрема на Херсонщині та Запоріжжі. Про це, а також про розвиток резонансних справ щодо активістів, які виступають проти російської окупації у Криму, в інтерв’ю Укрінформу розповіла голова правління Кримської правозахисної групи Ольга СКРИПНИК.

 • Василь БЕДЗІР

  Ризикнули — і не прогадали

   У час, коли знаменитий херсонський кавун опинився в окупації в буквальному розумінні, його доволі успішно замінює соковита ягода, вирощена на Закарпатті. Її тут культивують, звісно, не в тих масштабах, що на півдні, однак певну частку в задоволення попиту на баштанні місцеві виробники таки вносять. Про те, чого досягли і на що сподіваються в майбутньому, розповідає кореспондент «УК» з місцевих кавунових плантацій.