• Любомира КОВАЛЬ

  Мінімалка може стати диференційованою

  Серед соціальних питань, які турбують українців найбільше, напевно, найактуальніші — виплата працівникам вчасно та в повному обсязі мінімальної зар­плати, яка з 1 січня 2017 року зросла до 3200 гривень. 

 • Оксана ГОЛОВКО

  «Ми повертаємо справедливість у систему»

  Учора Кабінет Міністрів затвердив чотири  законопроекти,  які стосуються пенсійної реформи в Україні. Урядовці врахували й рекомендації Національної ради реформ щодо  цієї чутливої для значної частини українського суспільства теми.  

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Візит великих сподівань

  Візит українського Президента до Вашингтона і його перша особиста зустріч з Дональдом Трампом мали на меті розморозити мінський процес. Принаймні, про такі сподівання говорили українські й західні експерти, припускаючи, що США офіційно оголосять про свій намір приєднатися до мирного врегулювання на Донбасі, змінивши нормандський формат. Проте американські високопосадовці під час візиту українського Президента заявили: у нормандський формат не втручатимемося, мінський процес підтримуємо. 

 • Роман КИРЕЙ

  Щоб аврал не правив бал

  Давноочікуваний ремонт мосту через Дніпро і проїжджої частини греблі нарешті розпочався. Про необхідність ремонтних робіт фахівці попереджали ще кілька років тому, адже переправа давно в аварійному стані. Це видно навіть неозброєним оком: в окремих місцях крізь прогнилі плити навіть проглядає Дніпро, великий потік транспорту спричиняє вібрацію, через яку міст ходором ходить. За останні два роки залізобетонні плити, які вкривають дорожнє полотно, обвалювалися шість разів. Тим часом шлях, який з’єднує два береги ріки, дуже важливий і в економічному, і в соціальному плані. Потік транспорту тут вельми інтенсивний, міст, по суті, єднає багато регіонів України. 

 • «Зароблене потрібно вкладати насамперед у дітей»

  На Полтавщині 29 об’єднаних територіальних громад, а Омельницька одна з найвідоміших. Її сформували однією з перших в Україні. Лідер у неї авторитетний — Олександра Шереметьєва всю душу і величезний досвід вкладає в те, щоб її земляки нарешті стали жити цивілізовано і мали змогу самостійно розпоряджатися плодами своєї праці. Усього за рік громада реалізувала понад 30 проектів, залучила на розвиток інфраструктури мільйонні інвестиції. 

 • Олег ЧЕБАН

  Добровольці отримали квартири

  У Вінниці під час загальних зборів громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» голова правління спілки Анатолій Слівінський вручив сертифікати на двокімнатні квартири Ігореві Личаному та Романові Шепітку. Кошти на придбання квартир спілці надали меценати. Кореспондент «Урядового кур’єра» поспілкувався зі щасливими новоселами. 

 • Віктор ЦВІЛІХОВСЬКИЙ

  Студенти везуть Україну в Європу

  Ще за півмісяця до того, як президент РФ Володимир Путін під час візиту до Франції намагався безсоромно привласнити походження королеви Анни, українські студенти взяли участь у святкуванні Дня Анни Ярославни у Санлісі — містечку, де розташовані могила нашої видатної землячки та пам’ятник їй. Між іншим, скульптуру французької королеви привезли не з Москви. Пам’ятник містечку подарувала ще у 2005 році Україна. І, звісно, Путін зі своєю заявою вискочив як Пилип з конопель. 

 • Олег ЛИСТОПАД

  Новий погляд на Кобзаря

  Здавалось би, що нового можна сказати про Великого Тараса? Як по-новому поглянути на його особистість і творчість? Усе досліджено, описано, обговорено. 

 • Оксана ГОЛОВКО

  Володимир ГРОЙСМАН: «Маємо нову якість техніки й технологій»

  Масштабне будівництво доріг — один із пріоритетів урядової роботи не лише цього року, а й у середньостроковій перспективі, а глава уряду дотримується обіцянки особисто перевіряти перебіг виконання дорожніх робіт на автомобільних магістралях загальнодержавного користування. Учора Володимир Гройсман відвідав з інспекцією Полтавську, Кіровоградську та Київську області. Він оцінив, що зроблено на ділянках траси М-03 Київ — Харків — Довжанський, дороги М-04 Знам’янка — Луганськ — Ізварине та дороги М-05 Київ — Одеса. 

 • Без шансів на несправедливість

  До робочого візиту Президента Петра Порошенка готувалася на лише владна верхівка України, а й активна частина нашого суспільства. Ще б пак, вітчизняній дипломатії вдалося переграти кремлівських колег, організувавши зустріч глави Української держави з новообраним заокеанським колегою набагато раніше, ніж це змогли влаштувати господареві сусідніх північно-східних територій.