• Інтерв’ю Президента України газеті Le Figaro

  Повний текст інтерв’ю Президента України Володимира Зеленського французькому виданню Le Figaro. Розмова відбулася 13 квітня 2021 року у Києві. 

 • Міжнародні програми підготовки — теж чинник стримування агресора

  Учора в межах робочої поїздки на Львівщину Прем’єр-міністр разом з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін узяв участь в урочистій церемонії ротації військових Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки українських військовослужбовців, яка відбулася у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 • «Армія готова, і це найголовніше»

  Під головуванням Президента Володимира Зеленського відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядали безпекову ситуацію на Донбасі та питання запровадження нових обмежувальних заходів щодо певних фізичних та юридичних осіб, інформує Офіс глави держави.

 • Роман КИРЕЙ

  Чи стане на крило черкаський аеропорт

  Черкаський аеропорт зустрічає відвідувачів похмурим виглядом. Брудні кількаметрові вікна від підлоги до стелі нагадують про труднощі минулого століття. Сходи на другий поверх затіняють решту коридору, світло під ними не вмикають для економії. Щось тут закрите шматками фанери, проте сіра гранітна підлога майже чиста. Пам’ятаю, як ще хлопчиком ковзав на ній, ніби на льоду, чекаючи свого рейсу на Полтаву. Тоді, наприкінці вісімдесятих, аеропорт здавався острівцем технологічного майбутнього. Та нині його стан нагадує анабіоз, за якого процеси в організмі настільки сповільнені, що немає жодних виявів життя.

 • Сергій БИЧКОВ: «Відродимо колектив однодумців «Антонова» — Україна матиме власні літаки»

  Крилаті велетні «Руслани» і «Мрія» державного підприємства «Антонов» торік були серед перших, хто рятував Україну і світ від коронавірусу. Саме антоновська «Мрія» надихнула Президента України Володимира Зеленського на створення авіакомпанії — національного перевізника з літаків українського виробництва.

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  Думали, минеться…

  На зупинці громадського транспорту у приміському селищі, крім мене, на маршрутку чекала жінка, яка весь час розмовляла по мобільному. Закінчивши розмову, попутниця, з її слів, нетутешня, поскаржилася, що вже 15 хвилин не може виїхати у центр міста.

 • «Для врятування більш ніж п’ятимільярдного контракту необхідно запустити виробництво генераторів»

  Навіть у нинішній надскладній ситуації світової економічної кризи флагман енергомашинобудування України харківський Турбоатом утримує лідерські позиції, виграючи тендери у визнаних гравців енергоринку Європи й Азії та завершує кожний рік з багатомільйонними прибутками. Основні замовники заводу — ДП НАЕК «Енергоатом» (22% у загальному обсязі реалізації продукції в 2021 рік) та ПрАТ «Укргідроенерго» (40%). За умовами укладених договорів, на сьогодні сума заборгованості НАЕК «Енергоатом» перед Турбоатомом становить 839,4 мільйона гривень, сума виставлених рахунків ПрАТ «Укргідроенерго» — 196,4 мільйона гривень. Турбоатом стабільно виготовляє обладнання для реконструкції українських електростанцій.

 • Володимир МИШАНИЧ

  Він показав, як малювати Карпати

  Народився він в сім’ї лісівника, а малювання для хлопця було лише аматорським захопленням. Після переїзду з гірського села Дубриничі до низовинних Доманинців під Ужгородом Антон розпочав навчання в гімназії. Предмет малювання в ній викладав Йосип Бокшай — чи не найвідоміший у довоєнні часи майстер пензля у краї, один з фундаторів закарпатської живописної традиції.

 • Кадрові питання

  Президент України

  звільнив:

  призначив:

 • Атаку проти України міжнародна спільнота не може толерувати

  Стягування російських військ до кордонів України, систематичні порушення російськими бойовиками режиму тиші на Донбасі, що обертається смертями українських військових та мирних жителів, — уже пів місяця в центрі уваги всього світу. Україна всіма можливими дипломатичними шляхами намагається спонукати лідерів цивілізованих держав-партнерів до гідної реакції на такі дії РФ. Лунають численні заяви країн ЄС, країн-членів НАТО, в яких засуджено посилення агресії РФ проти України. Але РФ не почала рухатися в напрямі деескалації ситуації, навпаки, розгорнула інформкампанію брехні, дискредитації України та виправдання військового втручання РФ. Україна й надалі докладає зусиль, щоб світ допоміг зупинити окупанта.