• Вікторія ВЛАСЕНКО

  Кого об’єднуватиме і чим займатиметься Кримська платформа

  Після анексії Криму Росією та військового вторгнення, а згодом і окупації частин Донецької й Луганської областей російською армією на карті Європи з’явилися два нові територіальні конфлікти. Для припинення війни на Донбасі й повернення під контроль українського уряду територій ОРДЛО було розпочато мінський процес і переговори у нормандському форматі. Їх учасницею є Росія, яка, хоч офіційно не вважає себе стороною конфлікту, опосередковано визнає, що має прямий вплив на маріонеткову владу псевдореспублік.

 • «Жорсткий локдаун наразі недоцільний»

  «Оцінка кількості щоденних заражень на коронавірус, за якої держава буде змушена вдатися до жорстких карантинних заходів, змінюється залежно від готовності медичних закладів. Місяць тому ми вважали, що при 9,5 тисячі захворілих на день наша медицина зупиниться — не вистачатиме ліжок в інфекційних лікарнях і медиків. Нині міністр охорони здоров’я Максим Степанов правий, що при 15 тисячах захворілих можемо запровадити локдаун», — на цьому Президент Володимир Зеленський наголосив під час інтерв’ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» чотирьом українським телеканалам. І додав, що жорсткий локдаун повністю зупинить економіку України, і зараз його запровадження не доцільне.

 • Олена ІВАШКО

  На Миколаївщині учасники АТО працюють у кооперативі

  Проєкт зі створення кооперативу учасників АТО в Мостівській ОТГ Доманівського району на Миколаївщині виявився успішним. Два роки тому колишні учасники війни на Донбасі, які живуть у селі Мостове, вирішили об’єднатися задля спільної справи. Після тривалих обговорень створили кооператив «Оберіг-Агро», який виготовляє паливні брикети й вирощує овочі в теплиці. Ініціатори об’єднання — побратими Степан Ковальчик і Володимир Федоренко.

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  Такі проєкти працюють на Україну

  15 серпня 2014 року «Урядовий кур’єр» надрукував матеріал "Решетилівський європрорив", як на Полтавщині розв’язують проблему зайнятості сільського населення. Одним з напрямів стало створення за підтримки міжнародних інвесторів сімейних тваринницьких ферм і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. СОК «Молочний світанок» створили і в селі Сухорабівка Решетилівського району. Його директором став місцевий житель Руслан Жванко, який раніше жив і працював у Полтаві.

 • Олександр КРЮЧКОВ

  Чужих дітей не буває

  Новоайдарська обласна санаторна школа І—ІІІ ступенів зустрічала гостей: діти в українських костюмах під магнітофон співали про щастя. Їхні голоси намагався заглушити сильний вітер з окупованого бойовиками ворожого боку. Йому, мабуть, не дуже подобалося, що для цих луганських дітей щастя — це Батьківщина, родина, вірні друзі та світ без війни. Тому вітер всіляко намагався зірвати виступ школярів, рвучи пісню на окремі фрази.

 • Пільги: розмір та правила надання

  Веду 24-годинний догляд за дружиною інвалідом 1А групи, яка на гемодіалізі, перенесла інсульт, із психічними розладами. У вересні 2020 року я над силу вибив допомогу за догляд за дружиною інвалідом 1А групи. Виплатили мені за цей рік 2240 гривні 60 копійок разом із 20% надбавки за прожиття в гірській місцевості. Чи правильно виплатили мені допомогу на догляд за інвалідом 1А групи? Гроші пішли на ліки, яких не вистачає. Чи можна усіх рівняти, адже є інваліди 1Б групи, які працюють, і інваліди 1А групи — лежачі. Вдячний за відповідь.

 • Любомира КОВАЛЬ

  Сучасний світ має бути без рабства

  Уже 13 рік поспіль в середині жовтня світова спільнота відзначила Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Його започаткував Європейський парламент 2007 року як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномена торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

 • Роман КИРЕЙ

  У зачарованому колі бюрократії

  Житель Черкас Микола Білашенко, якому вже майже 90 років, звернувся в кореспондентський пункт «Урядового кур’єра», щоб обстояти справедливість. А змусила його це зробити ситуація із сином, якому вже час іти на пенсію. До газети зневірені люди часто звертаються як до останньої інстанції з думкою, якщо проблему оприлюднити, то хоч так, можливо, вдасться зрушити справу з мертвої точки й почати її вирішувати. Сподіваються часто на те, що державний механізм, який хоч і дав збій у їхній ситуації, має-таки діяти.

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  Інфіковані дистанційним навчанням

  Школи на Рівненщині з 15 жовтня не зачинилися, а працюють у звичному режимі. Начальник управління освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський вважає, що ефективність дистанційного навчання на порядок нижча за безпосередню взаємодію вчителя та учня. Він закликає не панікувати, а діяти адекватно в ситуації, яка змінюється щодня.

 • Павло КУЩ

  І ти воскреснеш, Україно!

  У травні 2013 року в містечку Дебальцеве на межі між Донецькою та Луганською областями відбувся черговий уже шостий відкритий конкурс читців, поетів та художників «Срібні дзвони». Цей захід встиг стати помітною творчою візитівкою малої батьківщини ліричного генія ХХ сторіччя Володимира Сосюри.