• Олена ІВАШКО

  Вірус виявляє апарат перевірки на вміст ГМО

  На базі Миколаївського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я, колишньої санепідемстанції розпочала працювати лабораторія з проведення аналізу на коронавірус. Лабораторію розгорнуло ТОВ СП «НІБУЛОН», яке раніше запропонувало метод проведення аналізу на COVID-19 за допомогою наявного в компанії апарата перевірки ГМО методом полімеразної ланцюгової реакції. У лабораторії зможуть цілодобово працювати дві бригади, проводячи до 400 аналізів на добу. Підприємству знадобилася лише доба для організації в Миколаєві повноцінного сучасного лабораторного центру. 

 • В очікуванні зниження вартості квадратних метрів

  Деякі українські ріелтори саме цей непростий час, коли країна, як і весь світ, активно бореться з коронавірусом, називають дуже сприятливим для купівлі житла. «Урядовий кур’єр» з’ясовував, чи справді настала така пора і як поводяться нині ринки первинної і вторинної нерухомості. 

 • Віктор ШПАК

  Газовий пінг-понг у житлових багатоповерхівках

  Благодатна нива для корупціонерів усіх мастей — численні заборони, які можна обійти як винятки, заплативши за це кругленьку суму. Ще донедавна такою золотою жилою був пункт 6.30 Державних будівельних норм України В.2.5-20-2001 «Газопостачання», що допускав встановлення газових плит тільки у «житлових будинках висотою до 10 поверхів включно».

 • Олександр КРЮЧКОВ

  Як корабель назвеш…

  До зустрічі із засновником і керівником компанії «Прайм» Дмитром Льоушкіним у мене залишалося близько двох годин. Тому вирішив трохи прогулятися вулицями Харкова, щоб краще підготуватися до інтерв’ю і зібратися з думками. До речі, місто, друге в Україні за чисельністю населення, третій індустріальний центр колишнього СРСР, сприяє, як на мене, розумовій мобілізації: на лавочках його чистих парків (прибирають тут скрізь, постійно і ретельно) приємно розмірковувати й аналізувати.

 • Микола НЕСЕН: «Наші випускники конкурентоспроможні на ринку праці»

  У межах освітньої реформи в Україні за підтримки європейських партнерів передбачено створити сім центрів професійної досконалості в семи регіонах. Статус такого центру нададуть і ВПУ №7 міста Кременчук Полтавської області. За що йому така честь, «Урядовому кур’єру» розповів директор цього навчального закладу Микола НЕСЕН.

 • Віктор КОЗОРІЗ, Володимир ГАЛАУР

  У світі в тренді, то добре й нам

  Харківська область — один з лідерів в Україні з будівництва сонячних електростанцій та використання альтернативної енергетики. Приміром, торік у червні в Харкові на дахах виробничих будівель паркетної фабрики Tandem Impex було введено в експлуатацію одну з найбільших дахових СЕС в Україні потужністю 557,82 кВт. Це вже друга промислова дахова СЕС у Харківській області.

 • Нормативно-правові акти, прийняті для здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню та ліквідацію спалахів коронавірусної хвороби

  ЗАКОН УКРАЇНИ,
  ПОСТАНОВИ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

 • Зміни в трудовому законодавстві під час карантину

  30 березня 2020 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (Законопроєкт № 3275 від 29.03.2020 року). Ним, зокрема, внесено зміни в трудові відносини під час карантину.

 • Сергій ЛАЩЕНКО

  Бойові побратими

  Іноді, щоб зрозуміти, хто твій друг, а хто ворог, достатньо жити на одній землі, під одним прапором обстоювати її незалежність від спільного ворога, хоч і розмовляти різними мовами, їсти різні страви і співати різні пісні. Відчуття дружнього ліктя і надійного плеча часто перевіряється в бойових умовах, хоч краще б — у спільних радощах. Утім, життя таке, яке є.

 • Інформаційна довідка щодо питань, пов’язаних з коронавірусом COVID-19 станом на 31.03.2020

  Офіс Президента відкрив сервіс, що оперативно показує, як поширюється коронавірус в Україні. На спеціальній мапі позначені місця, де є підозри і вже підтверджені випадки зараження COVID-19, а також де розташовані лікарні, що готові приймати хворих.