• Іван ШЕВЧУК

  А хвилі гонять порожняк

  Новина, яка торік у грудні облетіла чимало інформаційних стрічок, була мало не казковою: Україна отримала 60 барж, замовлених в Австрії ще за часів Радянського Союзу(!). Здавалося б, що так і золото Полуботка до нас ось-ось повернеться. Реальність виявилася значно буденнішою. Ішлося про те, що Українське Дунайське пароплавство (а саме воно успадкувало австрійські баржі) тільки наприкінці 2016-го сповна розрахувалося за них з австрійським партнером. Самі ж судна за умовами лізингу ще з радянських часів перебували в експлуатації пароплавства.    

 • Катерина МАЦЕГОРА

  Капітальний ремонт доріг стартує у квітні

  Передовсім Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступив з вимогою пришвидшити підготовку до початку ремонту й реконструкції доріг. Поступовість дій являє собою приблизно такий ланцюжок: ямковий ремонт — середній — капітальний — реконструкція. Кілька тижнів тому міністр інфраструктури Володимир Омелян мав провести підготовчі дії, щоб дати старт масштабному відновленню автошляхів. Відомості про виконання завдання лунали, щоправда, після внесення Прем’єром кількох зауважень.  

 • Ольга ПРОКОПЕНКО

  Нині врегульовано механізм присвоєння бійцям АТО статусу учасника бойових дій

  Під час роботи чергової прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів на запитання громадян відповідав голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко. Люди запитували, просили, інформували про різне. 

 • Інна КОСЯНЧУК

  Соціальний інспектор: «багатоверстатник» має стати контролером

  В Україні планують ще одну реформу, а саме створення інституту соціальних інспекторів, які стежитимуть за правильністю нарахувань родинам різних видів соціальних допомог, субсидій тощо. Для цього Міністерство соціальної політики спільно зі Світовим банком розробило законопроект щодо забезпечення контролю надання соціальної підтримки населенню, який пропонує з початку наступного року створити соціальну інспекцію. 1 лютого цей документ схвалив Кабінет Міністрів України. Далі має відбутися його розгляд у Верховній Раді. Отже, які новації очікуються? 

 • Микола ШОТ

  Поліг, прикриваючи побратимів

  Світ належить відважним. Так здавна кажуть. Тернополянин Віктор Стефанович був з когорти саме таких. Він добровольцем пішов захищати українську землю від російського окупанта та його різношерстих наймитів. І склав навічно голову в бою біля Широкиного на Донеччині. 

 • Олег ЧЕБАН

  У солом’яного ринку добрі перспективи

  Нещодавно одне інтернет-видання  аграрного спрямування приголомшило новиною: «На Хмельниччині працює єдина в Україні зерносушарка на соломі». Це ж треба вміти створити сенсацію там, де нею і не пахне: багато років у нашій країні такі котельні звичні. Інша річ, що можливості соломи як енергоносія відновлюваного, ефективного та екологічно чистого  затребувані не повністю. Звернув увагу, що це сенсаційне повідомлення мало понад тисячу переглядів. Отже, тема актуальна. Цікаво: а скільки в господарствах Вінниччини працює котелень на соломі? 

 • Віктор ЦВІЛІХОВСЬКИЙ

  Недопохований Сталін

  На початку весни минула 64 річниця з дня смерті Сталіна. І в інтернеті знову з’явилися фото з Красної площі, де російські комуністи із симпатиками принесли червоні квіти до могили диктатора. Як завжди, розгорнулася дискусія, чи варто вшановувати пам’ять цієї людини. 

 • Любомира КОВАЛЬ

  Чи стане пенсія синонімом заможності

  Замислимося на хвилинку: чому одні люди бідні, а інші багаті? Так, є певний рівень доходів, за яким можна визначити бідну людину. Але, на думку фахівців, власну злиденність здебільшого програмуємо самі, не вміючи заощаджувати. Якщо людина витрачає все, що заробляє, і раптом виникає ситуація, яка потребує більших витрат, ніж зазвичай, доводиться позичати. А віддавати з відсотками. Саме так чимало людей потрапляють у коло безвиході, яке й призводить до бідності. 

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  Ключі від серця громади

  «Зумій своїм життям до себе дорівнятись», — на мультимедійному екрані Перебродівської сільської школи читаю слова Мавки: діти вивчають «Лісову пісню». Тут, у далекій поліській глибинці, під самісіньким білоруським кордоном, частенько зустрінеш і Мавку, й Перелесника, і Того, що греблю рве. 

 • Катерина МАЦЕГОРА

  Уряд вбачає у місцевих керівниках лідерів

  Робоча нарада міських, селищних і сільських голів відбулася в межах засідання правління Асоціації міст України. Цей захід відкривав у стінах Київської міської державної адміністрації Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Порядок денний привернув увагу багатьох представників ЗМІ. Адже на цьому заході планували пролити світло на такі чутливі питання, як упровадження медичної реформи, тарифи на електроенергію для забезпечення зовнішнього освітлення та роботи міського електротранспорту, компенсація органами місцевого самоврядування різниці в нормах споживання комунальних послуг над встановленими урядом соціальними нормативами, функціонування теплопостачальних підприємств.