• Станіслав ПРОКОПЧУК

  Наслідки Чорнобильської катастрофи долатиме ще не одне покоління

  Час був ще робочий, але у п’яти корпусах цього найсучаснішого підприємства у місті Славутич — майже безлюдно. Це було дивно, бо акт про введення його в експлуатацію підписано ще влітку 2011-го. А на вулиці стояв холодний січень 2012 року. Можливо, тому мене і фотокора нашої газети Олександра Лепетуху не дуже хотіли бачити на цій закритій території. Потрапили туди лише завдяки міському голові Володимирові Удовиченку. Назва новобудови складна: Комплекс з виробництва металевих бочок і залізобетонних контейнерів для зберігання радіоактивних відходів державного підприємства «Чорнобильська АЕС» (КВМБіК РАВ). Кошти в сумі майже 5,6 мільйона євро для створення цього об’єкта надала Європейська комісія в межах програми TACIS.

 • Любомира КОВАЛЬ

  Рівень безпеки на автошляхахмає зрости на 50%

  Зростання економіки та виробництва продукції в Україні потребує подальшого розвитку логістичних можливостей — оновлення доріг та залізниці. В контексті будівництва доріг окремої уваги набуває питання їх безпеки. «Ми маємо 11 смертей щоденно на дорогах та десятки тисяч ДТП щороку. А це катастрофічні втрати. Тож разом із планами будівництва доріг ми приділяємо значну увагу їх безпеці. І спрямували 2,6 мільярда гривень на ці цілі. Зрозуміло, що втрати будуть, але ми можемо й повинні їх мінімізувати», — проголосив з урядової трибуни Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Резолюція ПАРЄ: надзвичайний стан виправдовує не всі заходи

  Парламентська асамблея Ради Європи висловлює стурбованість наявністю в зоні АТО можливості превентивних затримань до 30 діб осіб, причетних до терористичної діяльності. Асамблея вважає цей захід диспропорційним. Про це йдеться у резолюції ПАРЄ «Надзвичайний стан: пропорційність у питанні відходу згідно зі статтею 15 від Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ)», ухваленій у Страсбурзі на весняній сесії Асамблеї.

 • Павло КУЩ

  Протитанкові дороги

  Існує чимало штучних чи природних протитанкових перешкод і загороджень. Більш-менш успішно зазвичай стримують просування танків, бронетранспортерів чи іншої військової ворожої техніки глибокі рови, ескарпи (круті уступи чи обриви), завали, бар’єри, протитанкові «їжаки», залізобетонні тетраподи. Останніми роками до них можна додати ще й проект «Стіна» — фортифікаційні споруди та системи інженерних загороджень на суходільному кордоні України з Російською Федерацією. Та, схоже, на території прифронтової Донеччини та у деяких інших областях реалізовують ще один (донедавна трохи секретний) протитанковий проект — «Дороги».

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  …І крізь незгоди проростає сад

  Маленьке село Більче, що потопає у весняному цвітінні садів, притулилося в самісінькій глибинці Демидівського району на Рівненщині. Хтозна, чи залишилося б воно сьогодні на карті України, якби не переселенці. Чорнобильські. Ті, хто в 1993-му не з власної волі, а за державною програмою приїхав сюди цілими родинами. Їхня мала батьківщина — Великі Озера та Малий Черемель Дубровицького району — після аварії на ЧАЕС опинилися в зоні обов’язкового (безумовного) відселення. Тобто забруднення було несумісним із життєдіяльністю людей: от і відселили їх у межах однієї області.

 • Лариса КОНАРЕВА

  На яскравому сонці

  Напередодні літнього сезону не виїжджаючи з Києва можна відвідати Одесу, завітавши до Національного художнього музею. Тут у трьох залах, де розміщена виставка картин одеського художника Юрія Єгорова, ви опинитеся на морському узбережжі, відчуєте літню спеку і подих гарячого каміння. Не тільки почуєте шелест теплих морських хвиль, а й зануритеся в його море — величне, з фірмовим круглим небокраєм.

 • ЦВК ІНФОРМУЄ

  Перелік громадських організацій, яким Центральною виборчою комісією надано дозвіл мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів сільських, селищних рад 3 червня 2018 року, повторних виборів депутатів сільських, селищних рад та сільських, селищних голів 3 червня 2018 року, перших та позачергових виборів старост сіл, селищ 3 червня 2018 року

   

 • Інформує Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі

  За результатами проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну арматури та катанки походженням з Російської Федерації за скаргою ПАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі – Комісія) відповідно до Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» (далі – Закон) 28.12.2017 прийняла рішення № АД-382/2017/4411-05, яким застосувала остаточні антидемпінгові заходи у вигляді мита в розмірі 15,21 %. 

 • Смак прифронтового молока

  Кількість великих ферм, де б вирощували велику рогату худобу, на підконтрольній території Луганщини  можна порахувати на пальцях однієї руки. А загалом 20 тисяч голів великої рогатої худоби (70%) краю утримують у домогосподарствах. Тож селяни дослухаються до будь-якої інформації про нові стандарти молока. Фахівці визнають, що відмова від приймання молока другого сорту для харчових продуктів спричинить зниження прибутків сільських жителів, які здають молочні продукти. Та чи припустима  така ситуація у прифронтів’ї?

 • Нова якість держслужби — це те, чого потребують громадяни

  Уряд запроваджує фундаментальні зміни у країні, одна з яких — реформа державного управління. Вона покликана переформатувати структуру керівництва державою та запровадити нові підходи, здатні дати поштовх суспільству до успішного розвитку. І на цьому шляху уряд очікує не стільки допомоги, скільки бажання долучитися до спільної роботи й зміцнювати Україну разом усім небайдужим її громадянам.