• Любомира КОВАЛЬ

  Уряд має політичну волю й ресурси протистояти агресору

  У буремні часи особливо важливо мислити критично, опираючись на достовірну інформацію та факти. В умовах ескалації з боку держави-агресора уряд і фінансові інституції нашої країни мають достатньо ресурсів для підтримки макроекономічної та макрофінансової стабільності. Ідеться про золотовалютні резерви, кошти на поточних рахунках, виконання бюджету й усіх зобов’язань перед громадянами, інвесторами, бізнесом. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання уряду. 

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Що хоче і чого боїться РФ?

  На Заході та в Україні останніми тижнями не спадає напруга через безпековий ультиматум Кремля й повідомлення, що Росія продовжує стягувати військові сили до українського кордону. Питання, чи збирається напасти Путін на Україну, виносять у заголовки провідні світові видання. Його ледь не щодня обговорюють на міжнародних самітах і двосторонніх переговорах. Відповідь на нього спробували знайти й учасники онлайн-дискусії «Занепад постімперської Росії?

 • Інна ОМЕЛЯНЧУК

  Хліб із глибинки

  Цей хліб одразу повертає в дитинство кожного, хто його скуштує: із непідробним натуральним ароматом та рум’яною скоринкою, він пахне бабусиною випічкою. І якимось невидимим потужним магнітом тягне тебе в той час, коли смачнішого від цих цеглин, куплених (як зараз пам’ятаю) за 24 копійки, не було нічого у світі.

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  Без паперу та з інтернетом у кожному селі

  Протягом 2021 року територіальні громади Полтавської області активно долучилися до реалізації проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Інтернет-субвенція». У його межах до швидкісного інтернету вперше під’єднали майже 180 сіл у більш ніж 30 громадах області. Доступ до мережі отримали 460 соціальних закладів області. Згідно із планом, вони отримають безплатний швидкісний інтернет до кінця цього року. На реалізацію проєкту Полтавщина отримала 40,5 мільйона гривень субвенції.         

 • Володимир КОЛЮБАКІН

  Як поєднати береги молочної річки

  Ми вже писали, в якій скруті опинилася молочна галузь — через вибухоподібне зростання цін на енергоносії молокопереробні підприємства опинилися на межі банкрутства (див. «УК» від 21 грудня 2021 року). Але це, виявляється, ще не все.
  За три дні до закінчення 2021 року виник скандал: як повідомила Асоціація виробників молока, молокопереробні заводи групи компаній «Молочний Альянс» повідомили молочні господарства про зниження закупівельних цін на молоко-сировину на 10% з 1 січня. 

 • Павло КУЩ

  Правоохоронці-сусіди знають усі твої біди

  У прифронтових містах Донбасу з огляду ще й на кримінальні особливості гібридної війни питання безпеки людей перебуває на постійному і підвищеному контролі місцевої влади та правоохоронців. Результати цього підходу очевидні: Маріуполь входить до переліку найбезпечніших міст України.

 • Василь БЕДЗІР

  Гірські дороги єднають

  У трьох суміжних областях — Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській другий рік втілюють проєкт, розрахований на пришвидшений розвиток туризму в українських Карпатах. Він дасть змогу об’єднати в кільце рух місцями, які туристи не із власної волі зазвичай оминають. Ці місцевості або важкодоступні, або й зовсім недосяжні для поїздок автотранспортом. Життєва потреба об’єднати в одну мережу туристично привабливі території й визначила назву шляху — Мале карпатське коло.

 • Станіслав ПРОКОПЧУК

  Правдоборець з блакитноокої Волині

  Серед численних новорічних дзвінків на мобільний від Валерія Мельника відреагував одразу — він серед сотні контактних номерів у моєму телефоні.

  «Цього року, певне, вже можна готувати вудки, коронавірусна пошесть нібито задихається», — була одна з перших фраз нашого волинського друга, письменника і талановитого власкора, який високопрофесійно тривалий час представляв «Урядовий кур’єр» у цьому регіоні. 

 • Загроза агресії не має заважати розвитку країни

  Беззаперечно, в нинішніх безпекових умовах Україна, отримуючи неоціненну допомогу міжнародних партнерів, найбільше зусиль докладає до того, щоб Кремль припинив нарощувати кількість російських військових поблизу кордонів нашої країни, натякаючи на можливість повномасштабного вторгнення. Водночас українська влада не забуває й про інші надважливі питання. 

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  У ЄС вірять у діалог з Росією, але не припиняють підготовку санкцій

  У Брюсселі відбулося засідання Європейської ради на рівні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС. Одним із головних питань порядку денного стала безпекова ситуація в Україні та агресія РФ. Саме тому до участі в зустрічі було запрошено держсекретаря США Ентоні Блінкена, який долучився до дискусії онлайн.