• Бюджет-2020: акцент на обороні, соцдопомозі, медицині та інфраструктурі

  Держбюджет-2020 — це кошторис розвитку й безпеки людей, який уже найближчим часом зробить комфортнішим життя кожного українця: від немовляти до людини поважного віку. Саме так Прем’єр-міністр Олексій Гончарук охарактеризував ухвалений парламентаріями основний фінансовий документ країни, запропонований урядом. Міністр фінансів Оксана Маркарова назвала держбюджет-2020 реалістичним і збалансованим, наголосивши, що в ньому збільшено видатки на медицину, освіту, інфраструктуру. Не зменшено, а збільшено видатки на місцеве самоврядування. А ще вперше фінансовий документ не передбачає підвищення податків заради виплати зовнішніх боргів, які фактично сплачує кожен українець.

 • Олег ЧЕБАН

  Маршрут із Цюриха до Вінниці

  У Вінниці відбулася фінальна зустріч представників Швейцарської Конфедерації на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом в Україні та Республіці Молдова Клодом Вільдом з українськими партнерами щодо завершення великого проєкту з енергоефективності. Сторони обговорили підсумки співпраці, а представник офісу ЄЕВ вручив міському голові Сергієві Моргунову сертифікат «Європейська енергетична відзнака»: місто успішно пройшло повторний аудит з енергоефективності, який проводять щочотири роки.

 • Семен НОВІКОВ: «Навіть після перемоги не можна розслаблятися»

  У Будапешті завершився чемпіонат світу з греко-римської боротьби U-23, який приніс Україні кілька яскравих перемог. Та найбільш вразило звершення харків’янина Семена Новікова, який виступав у ваговій категорії до 87 кг. На цих змаганнях він переміг представника Грузії й захистив титул чемпіона світу, здобутий торік. Про те, як хлопець ішов до цієї перемоги, він розповів «Урядовому кур’єру».

 • Екстрена — не означає забута

  Зовсім недавно, наприкінці жовтня, вся громадськість області вітала колектив Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради з перемогою у Всеукраїнському проєкті «Медичний олімп України 2019». Його визнано найкращим серед представників медичної галузі і вручено відзнаку «Лідер охорони здоров’я України 2019». Директор установи Ігор Фесун щиро подякував працівникам за плідну працю. Він мав усі підстави наголошувати на відданості й терпінні колег, адже установа через брак персоналу й автомобілів нині на межі зупинення.

 • Олександр ВЕРТІЛЬ

  Щоб фінанси не співали романсів

  Сумська область належить до регіонів, де процес децентралізації проходить доволі високими і якісними темпами. Та як справедливо вважає директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак, надзвичайно важливо максимально враховувати чинники, які в майбутньому впливатимуть на формування місцевих бюджетів. Адже їх наповнюваність повністю залежатиме від того, наскільки ефективною буде економічна спроможність громад і насамперед сільських.

 • Луганщина — східна брама України

  Луганщина сьогодні — це не тільки шахти і терикони, як зазвичай говорять про край гості, які відвідували його багато років тому. Складовими іміджу стало гасло «Луганщина привітна, різноманітна, моя» і зображення символів регіону: лисиці, коня і бабака.

 • Щоб ставки не ставали калюжами

  Щоразу приїжджаючи до рідного селища Миколаївка (донедавна Жовтневе) Білопільського району на Сумщині, неодмінно навідуюся до місцевого ставка, а саме Заводського (в окрузі їх майже десяток). Адже тут минуло дитинство і моє, і тисяч земляків. Зупинюся на березі, помилуюся його плесом, подумки повернуся в минуле, де ще живі батьки, стільки друзів, знайомих, однокласників — і все життя попереду.

 • Юрій ВІТРЕНКО: «Припинення транзиту — це рішення Путіна»

  Усього 5 днів пройшло після того, як під час нічних дебатів із 6 на 7 листопада у німецькому Бундестазі не змогли проголосувати щодо законопроєкту федерального уряду про внесення змін до закону про енергетичну промисловість (що безпосередньо стосується правил функціонування газогону Nord Stream 2), і цей пункт знову внесений на розгляд парламенту 13 листопада.

   

 • Станіслав ПРОКОПЧУК

  Як позбутися «боргів» з імплементації директив ЄС?

  Слова, винесені у підзаголовок, — це тривожний висновок, який зроблено в аналітичному звіті «Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною та ЄС», підготовленому в межах проєкту «Громадська синергія». Його, нагадаю, реалізує Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки Європейського Союзу із залученням експертів української сторони: Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС та інших незалежних фахівців. Цей звіт з аналізом ситуації станом на червень 2019 року було презентовано на пресбрифінгу в Українському кризовому медіацентрі напередодні ХХІ саміту Україна — ЄС, що відбувся нещодавно в Києві.

 • Оксана МАЛОЛЄТКОВА

  Коли споживач перестане купувати кота в мішку

  За підтримки Кабінету Міністрів, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів розпочато масмедійний проєкт громадської організації «Громадський контроль захисту прав споживачів» «СТОП Фальсифікат». Він має покласти початок очищенню ринку від фальсифікованої продукції, захисту споживачів від введення в оману недобросовісними виробниками харчових продуктів, підвищенню довіри до державних органів. Він має надати конкурентні переваги добросовісним виробникам, поліпшити репутацію виробленого в Україні на міжнародному ринку.