• «Січ-2-30» успішно працює на орбіті Землі

   «Січ-2-30» забезпечить Україні доступ до інформації, якого вона не мала останні десять років, переконаний головний конструктор — начальник проєктно-конструкторського бюро космічних апаратів, систем вимірювань і телекомунікацій КБ «Південне» Костянтин Білоусов. Апарат призначено для отримання цифрових зображень поверхні нашої планети.

 • Вікторія ВЛАСЕНКО

  Агресія і нахабство РФ наштовхнулися на опір Заходу

  Тижневий дипломатичний марафон, на якому США, НАТО і Росія намагалися знайти спільний знаменник для ультимативних безпекових вимог Москви, завершено. Російські й західні дипломати спілкувалися в різних форматах у Женеві, Брюсселі та Відні. Проте скрізь російські урядовці почули одну відповідь: НАТО й США можуть обговорювати питання безпеки з Москвою, але за жодних обставин не зрадять основоположного принципу Альянсу про право кожної держави на вступ до організації.

 • Колишній спецпредставникСША з питань України Курт Волкер: «США і НАТО повинні діяти на випередження, щоб стримати Росію»

  Останній тиждень виявився доволі насиченим з огляду на три раунди переговорів з росіянами у форматах США — РФ, Ради НАТО — Росія та постійної ради ОБСЄ. Сполучені Штати і Європа намагаються вгамувати Кремль, який зосередив понад стотисячний контингент на кордонах з Україною та замість деескалації лише посилив напруження, заявивши про початок бойових навчань.

 • Павло КУЩ

  У торецького Гриця і вода не святиться?

  Новорічні та різдвяні дні в місті Торецьк Донецької області дуже нагадували свято Водохреще, яке ще попереду. Адже серед головних атрибутів цього січневого відтинку часу стали не ялинка чи вервечки колядників на вулицях, а бідони, відра, каністри, каструлі та пластикові пляшки. Тобто це мало вигляд підготовки до прадавніх обрядів, пов’язаних з водою.

 • Тіні незабутих предків

  Вершиною творчості Михайла Коцюбинського, найбільшим його досягненням вважається повість «Тіні забутих предків». Про неї тодішні газети писали: «Захоплення викликала вона в сучасників митця». А перед тим не менше захоплення викликала його повість «Дорогою ціною» — майже епічна поема про жертовність любові, вічного прагнення українців до свободи і високою, до трагічності, ціною таких прагнень. 

 • Уряд проводить виважену соціальну політику

  Перше цьогорічне засідання уряду було плідним на рішення. Про частину з них «УК» вже згадував у попередньому номері. Також уряд розпорядився спрямувати Міністерству у справах ветеранів 16 284,7 тисячі гривень для надання одноразової грошової допомоги особам, які постраждали під час участі в антитерористичній операції.

 • Павло КУЩ

  Яке лідерство личить місту

  Після проросійської окупації Донецька 2014 року адміністративним центром цієї прифронтової області стало промислове місто Краматорськ, що лежить у її центральній частині. На цей статус претендував і Маріуполь, де працюють окремі управління облдержадміністрації. Однак не тільки ця обставина дає змогу місцевим жителям називати своє місто «не першим, але й не другим» на Донбасі. Адже Маріуполь рік у рік активно розвивається, навіть попри економічну блокаду РФ великого морського торговельного порту. 

 • Олександр ДАНИЛЕЦЬ

  Першість за комп’ютерною грамотністю

  Останніми днями 2021 року на Полтавщині врочисто відкрили повністю реконструйований Диканський навчально-виховний комплекс імені Гоголя — опорну й найбільшу в тамтешній громаді школу, в якій навчаються понад 600 учнів із 11 сіл. Там оновили фактично все: фасад, їдальню, класи. Запустили в роботу ліфт для маломобільних дітей. Замінили двері та вікна, покрівлю, утеплили фасад. Виконали внутрішні оздоблювальні роботи, змонтували підвісні стелі, оновили системи електромережі та опалення, встановили сучасну пожежоохоронну систему. 

 • Олег ГРОМОВ

  Ціни на газ: чого чекати населенню

  Стрімке подорожчання газу у світі, яке відбувається останніми місяцями, не могло оминути й Україну. Ціна на блакитне паливо то зростає, то падає, проте воно буде, напевно, дорогим і надалі.
  «Урядовий кур’єр» аналізує, якою буде вартість природного газу для населення 2022 року й до чого готуватися пересічним українцям.

 • Про присвоєння рангів державним службовцям

   

  Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 р. № 10-р