НА ВІСТРІ ОЛІВЦЯ

Організатори Всеукраїнського конкурсу карикатур «Право на вибір» оголосили імена переможців

Вибір завжди є. Навіть коли здається, що його немає. Адже простіше скласти руки і звинувачувати всіх, окрім себе, в тому, що життя не склалося: не в тій країні народилися, не в той час, не ті люди навколо…

Складніше почати щось робити, аби змінити ситуацію. Шукати альтернативу,  об’єднуватися задля досягнення мети.  А починається все з уміння  поглянути на проблему збоку й усміхнутися.

Днями організатори Всеукраїнського конкурсу карикатур «Право на вибір» оголосили імена переможців. Першу премію отримав Сергій Вельможко із Запоріжжя, другу — Віктор Голуб (Здолбунів на Рівненщині), третю — киянин Сергій Рябоконь.

Перший приз: Сергій Вельможко, м. Запоріжжя

Заохочувальними призами  відзначено Володимира Адамовича (Херсон), Олександра Житнікова (Львів), Олександра Костенка (Дніпропетровськ), Ігоря Лук’янченка (Київ), Михайла Маєвського (Кіровоград), Андрія Потопальського (Київ), Ігоря Талалая (Чернівці) та Валерія Чмирьова (Київ).

Спеціальну відзнаку Національної спілки журналістів України здобув житомирянин Василь Вознюк, а Асоціації карикатуристів — одесит Олександр Барабанщіков.

Голова Асоціації карикатуристів Костянтин Казанчев (внизу ліворуч) з лауреатами конкурсу Ігорем Талалаєм (поруч), Олександром Житніком і Віктором Голубом (вгорі). Фото Володимира ЗAЇКИ

Загалом у конкурсі взяли участь 46 карикатуристів зі всієї України, які представили 314 робіт на тему прав людини. Порівнюючи конкурсні  роботи, голова Асоціації карикатуристів України Костянтин Казанчев зазначив, що цьогоріч вони більше забарвлені сірим —дещо зліші й мінорніші. Ніби їх автори говорять про щось, а самі в це вже не вірять. Щоб змінити це, потрібно змінити своє ставлення до  життя, до себе самого, а також до карикатури, вважає він. А й справді, народився — отримуєш право на вибір і чергу тих, хто хоче його відібрати: дорослі, педагоги, військові комісари, політики, чиновники, телемагнати. І треба боротися за свій вибір. Журналістика й карикатура  як можуть допомагають у цій боротьбі.

Третій приз: Сергій Рябоконь, м. Київ

— На жаль, як видно з конкурсних робіт, до ідеалу далеко: маємо вибір між  мишоловкою і  капканом чи гільйотиною і зашморгом, — поділився враженнями від творчих тенденцій голова НСЖУ Олег Наливайко. —  Отже, роботи вистачить і журналістам, і карикатуристам.

Конфуцій писав: «Скаржитися на неприємні  речі — подвоювати зло. Сміятися над  ними — знищувати його».  Не всім дано вправлятися в мистецтві іронії, ба більше — самоіронії. Та принаймні оглянути створене іншими і щиро посміятися не заборониш. А кожна позитивна емоція здатна поліпшити загальну ауру сміху.

Другий приз: Віктор Голуб, м. Здолбунів

Цьогорічний конкурс Асоціація карикатуристів організувала разом з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Міжнародним фондом «Відродження». Виставка експонуватиметься  у галереї торгово-розважального центру «Більшовик» до осені.