З 1996-го року працюю фермером — уже 16 років. Вирощую зерно, молодняк великої рогатої худоби та свиней. До цього працював на різних посадах: трактористом-машиністом — 16 років, керівником колгоспу — 9 років.

Та й нині виконую роботу і тракториста-машиніста, і дояра та свинаря. Саме тому хочу дізнатися: чи зарахують мій трудовий стаж роботи фермером для отримання пільгової пенсії? Які документи для цього маю подати до Пенсійного фонду?

М. ЧОЛІВСЬКИЙ,
с. Лука Львівської обл.

Микола ШАМБІР,
директор Департаменту
пенсійного забезпечення
Мінсоцполітики:

— Прикінцевими положеннями Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — закон) передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали на посадах, що відповідно до раніше чинного законодавства давали право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, здійснюється за нормами вказаного закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до пункту «в» статті 13 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи, мають трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства: чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менш як 25 років, з них не менш як 20 років на зазначеній роботі.

Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного  трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 12.08.1993 року № 637, передбачено, що у випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, які визначають право на пенсії на пільгових умовах, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана ця довідка.

Щодо трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (зокрема колгоспів) у довідці додатково наводяться відомості про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.