У вересні 1979 року я вступив до Ковельського медичного училища, яке успішно закінчив у березні 1983 року. Далі був направлений на роботу до одного з фельдшерсько-акушерських пунктів на Волині. Але майже одразу був звільнений у зв’язку із призовом до лав Радянської Армії. До квітня 1985 року проходив службу у групі радянських військ на території НДР. А потім був зарахований на надстрокову службу у цій самій частині на посаду санітарного інструктора, де служив до вересня 1990 року. Далі був звільнений у запас через скорочення штатного розпису. Тож з жовтня 1990 року і донині працюю завідувачем ФАПу в Ковельському районі.

Хочу дізнатися, чи маю я право вийти на пільгову пенсію за вислугою років? Та чи зарахують мою службу в армії до медичного стажу?

В. ОЛЕКСЮК,
с. Козлиничі Волинської обл.

Владислав МАШКІН, 
директор Департаменту
пенсійного забезпечення ПФ:

— Згідно з пунктом 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, здійснюється за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом «Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до пункту «є» статті 55 Закону «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 років за Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 4 листопада 1993 р. №909.

При цьому, згідно із статтею 56 Закону «Про пенсійне забезпечення», до стажу ро?боти зараховується також військова служба, а згідно зі статтею 2 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» час проходження військової служби зараховується громадянам України до їхнього страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Враховуючи викладене вище, проходження військової служби в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони (Перелік затверджений наказом міністра оборони від 20.05.2004 р. №162) на посадах лікарів та середнього медичного персоналу зараховується до стажу роботи, яка дає право виходу на пенсію за вислугу років.