АКТУАЛЬНО

Центральним та місцевим органам влади доручено мобілізувати всі ресурси  для
подолання наслідків снігової стихії

Прем’єр-міністр Микола Азаров узяв на особистий контроль роботи з ліквідації наслідків стихії в ряді населених пунктів України. Зокрема глава уряду доручив відповідним міністерствам і відомствам у максимально стислі терміни забезпечити підключення до мереж електропостачання знеструмлених населених пунктів.

Микола Азаров зобов’язав низку міністерств і відомств терміново забезпечити надання місцевим органам виконавчої влади та обласним енергопостачальним компаніям допомоги наявними силами та засобами у відновленні роботи об’єктів електропостачання, забезпечивши безперебійну цілодобову роботу спеціальної техніки, сил та засобів для своєчасного прибирання і розчищення доріг.

Водночас за розпорядженням Прем’єр-міністра надають необхідну допомогу людям у транспортних засобах, які потрапили у затори через снігові замети на автошляхах країни. Для подолання наслідків стихії залучено транспортні засоби Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства оборони, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, Укравтодору, всі наявні ресурси у регіонах тощо.

За дорученням Прем’єр-міністра 16 грудня у Будинку уряду перший заступник керівника Секретаріату КМУ Юрій Аністратенко провів селекторну нараду із заступниками голів обласних державних адміністрацій, території яких постраждали від складних погодних умов.

Він зазначив, що в деяких областях центрального та західного регіонів складні погодні умови призвели до численних відключень населених пунктів від електропостачання та до блокування руху автотранспорту. «Ситуація складна, але вже простежується позитивна динаміка, і кількість знеструмлених населених пунктів поступово скорочується», — підкреслив він.

Утім, посадовець зауважив, що в деяких регіонах складається парадоксальна ситуація: за наявності всіх необхідних людських, матеріальних, технічних ресурсів і тісної взаємодії з відповідними службами велика кількість населених пунктів залишається знеструмленою. «Така ситуація неприпустима. Тому ми повинні у максимально стислі строки відновити подачу електроенергії до знеструмлених населених пунктів», — цитує слова посадовця департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Юрій Аністратенко звернувся до МНС, Міненерговугілля, Міноборони, Укравтодору, представників місцевих органів виконавчої влади, керівників обласних енергопостачальних підприємств та інших відомств максимально мобілізувати ресурси для забезпечення оперативного реагування. При цьому наголошено, що місцеве керівництво має серйозно розглянути низку побутових питань. Зокрема це стосується обов’язковості проведення навчання у школах. «Де є проблеми — не ризикуйте і дітей до шкіл не відправляйте», — підкреслив він.

За результатами обговорення доручено направити в деякі області додаткові кошти, забезпечити їх пально-мастильними матеріалами та спеціалізованою технікою.

ДОВІДКА «УК»

Станом на 8:00 17 грудня військовослужбовці Збройних сил очистили від снігових заметів понад 465 кілометрів автомобільних шляхів, евакуйовано близько 200 цивільних автомобілів, організовано 9 пунктів обігріву та харчування. До участі у ліквідації наслідків негоди майже на всій території України від ЗСУ залучено 542 особи особового складу, 101 одиницю техніки, повідомляє прес-служба Міноборони.

А прес-служба МНС передає, що протягом 16 грудня аварійні бригади обленерго у Закарпатській, Вінницькій, Волинській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій  та Житомирській областях відновили  електропостачання 224 населених пунктів. Водночас станом на 7:00 17 грудня знеструмленим залишається 371 населений пункт в 11 областях. Для доставки аварійних бригад у важкодоступні місця МНС надало 245 чоловік особового складу та 51 одиницю техніки підвищеної прохідності. 

Відділ новин 
«Урядового кур’єра»