Я інвалід Великої Вітчизняної війни І групи. У січні цього року прочитав в «Урядовому кур’єрі», що інвалідам війни І групи відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» із січня 2013 року розмір пенсії підвищився на 447 гривень. Та я такої надбавки до своєї пенсії, здається, не отримав.

Звернувся зі скаргою до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. Але мені там якось так пояснили, що цю надбавку я нині не отримаю. Бо начебто отримав її вже у грудні 2012 року. Заплутали та заморочили зовсім. І склалося в мене враження, що чи то в нас є різні пенсійні закони для різних областей держави, чи у нашому відділенні ПФ працюють надто «розумні» клерки, які літніх людей вважають повними дурнями.

Тому прошу розтлумачити, чи нарахували мені насправді належну надбавку, чи просто морочать голову?

А. ЛІТВІНОВ,
с. Соснина Волинської обл.

Володимир МАШКІН,
директор департаменту пенсійного забезпечення ПФ:

— Згідно із Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інвалідам війни І групи пенсії підвищуються у розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

У разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, розмір підвищення перераховується з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Так, Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» затверджено показники прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність у розмірах: з 1 січня — 822 гривні, з 1 квітня — 838 гривень, з 1 липня — 844 гривні, з 1 жовтня — 856 гривень, з 1 грудня — 884 гривні. З 1 січня 2013 року відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік» прожитковий мінімум, встановлений для осіб, які втратили працездатність, становить 894 гривні.

Відповідно, розмір підвищення інвалідам війни І групи, що виплачується разом з пенсією, складав: з 1 січня 2012 року — 411 гривень, з 1 квітня — 419 гривень, з 1 липня — 422 гривні, з 1 жовтня — 428 гривень, з 1 грудня 2012 року — 442 гривні. З 01.01.2013 року розмір підвищення до пенсії складає 447 гривень.

До вашої пенсії встановлені всі передбачені законодавством підвищення та доплати, право на які підтверджено наявними документами, в тому числі підвищення як інваліду війни І групи.