Концерт на численні замовлення... До такого усталеного виразу ми звикли, слухаючи радіо або переглядаючи телепрограми. А от щоб відвідувачі захотіли знову побувати на тій самій музичній імпрезі — радше виняток. Тому творчі колективи й виконавці Тернопільської обласної філармонії зважили на прохання своїх шанувальників і вдруге запропонували гала-концерт. Цю програму артисти підготували до 75-річчя з часу заснування установи, в якій вони працюють і творять.

З прекрасною датою тернопільських митців приїхали привітати їхні колеги з Вінниці, Житомира, Івано-Франківська, Чернівців, Кіровограда, Черкас та інших обласних центрів. Щирі слова звучали і від представників влади та громадськості. «Сім найкращих років колектив подарував» зокрема Григорію Шергею. Тут він свого часу був директором, а відтак очолив департамент культури, національностей та релігій облдержадміністрації. На думку Григорія Платоновича, нині Тернопільська філармонія — це «гармонійне сузір’я творчих людей, яке несе високий мистецький продукт, що не соромно показувати в усьому світі».

Тернопільській філармонії — 75. Але будівля, де розташувався цей храм мистецтва, — історико-культурна пам’ятка. Спорудили її понад 110 років тому для потреб «Міщанського братства». Тут власну полум’яну поему «Мойсей» читав Іван Франко, виступав письменник Богдан Лепкий. Великий сольний концерт давала славетна Соломія Крушельницька. Два роки працював у цих стінах український театр «Тернопільські театральні вечори», який створили видатні режисери Лесь Курбас і Микола Бенцаль. Змінювалася влада, навіть соціально-економічні формації, а споруда завжди залишалася берегинею саме української культури та духовності.

Запальну музику і танці глядачам завжди дарує академічний ансамбль народної музики «Візерунок». Фото автора

Чи не тому лише з українських пісень складався репертуар вокально-інструментального ансамблю «Медобори», який 1980 року створив і був його солістом нині вже народний артист України Олег Марцинківський. «І надалі гідно триматимемо славу наших попередників та примножуватимемо її», — каже директор Тернопільської обласної філармонії народний артист України Ярослав Лемішка. І справді, свого часу тут працювали-творили чимало талановитих вокалістів, танцюристів, музикантів, які прославили Тернопілля не лише в Україні,  а й за її межами.

Понад тридцять років присвятили філармонійній сцені народна артистка України Любов Ізотова та заслужений артист України Левко Корженевський. Тонким інтерпретатором української хорової музики є камерний хор. Запальні мелодії Галичини, Поділля, Гуцульщини своїм шанувальникам завжди дарує академічний ансамбль народної музики «Візерунок», який очолює заслужений артист України Мирослав Бабчук. Гордістю філармонії став симфонічний оркестр під орудою заслуженого діяча мистецтв країни Мирослава Кріля. Широка й різноманітна програма й у камерного оркестру. Популярність здобули вокальні гурти — тріо «Солов’ї Галичини» та квартет «Акорд». У мистецькому доробку колективів і деяких виконавців понад сорок концертних програм.

Принагідно зазначимо, що філармонійні артисти не лише виступають на професійних сценах. Хоча й складно, але намагаються-таки виїжджати з концертами в райони області. Безперечно, зорганізовують мистецькі заходи для школярів, успішно співпрацюють з відомими мистецькими колективами України та інших держав, створюють розмаїті спільні проекти. Ярослав Лемішка зазначає, що перевагу надають обмінним концертам. Тож тернополяни останнім часом мали змогу насолодитися прекрасними виступами багатьох відомих національних музичних колективів, а також обласних філармоній.