Де знайти інформацію про бізнес-партнерів

На офіційному веб-порталі Міндоходів (www.minrd.gov.ua) функціонує сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який міститься на головній його сторінці. Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або назву.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (головна сторінка веб-порталу Міндоходів, сервіс «Інформаційно-довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 139.04).

Інформаційно-комунікаційний департамент

Як заповнювати звіти про мобілізованих працівників на особливий період

У зв’язку з набранням чинності 08.06.2014 р. Закону України від 20.05.2014 р. № 1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», який вніс зміни в частину сьому статті 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Державна фіскальна служба України та Пенсійний фонд України надали роз’яснення стосовно нарахування та відображення у звіті суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску в органи доходів і зборів, сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, яких призвали на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігають місце роботи, посаду і компенсують із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплату таких компенсацій з бюджету в межах середнього заробітку проводять коштом Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Єдиний внесок не нараховують на виплати, які компенсують з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також — на обліку в військовій частині.

Отже, у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в органи доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. №454) (далі — Звіт), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначають з урахуванням такого.

У таблиці 5 до Звіту дату мобілізації не зазначають.

У таблиці 6 до Звіту інформацію про особу слід відображати з обов’язковим зазначенням реквізитів:

11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;

15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»;

17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)».

Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюють.

Відповідно до п. 4.7 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 р. №454, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), особам рядового і начальницького складу заповнюють таблицю 4 до Звіту.

Останній документ вважається оригіналом

При поданні звітності в електронному вигляді немає обмежень щодо кількості надсилань звітних документів упродовж одного дня. Тобто, якщо платник не отримав першу квитанцію, то він може надіслати звітність удруге того ж дня.

Крім того, платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки у разі виявлення та виправлення помилок до настання граничного терміну подання відповідної звітності, зазначивши при цьому тип документа «Звітний новий».

Звертаємо увагу: якщо платник надіслав у контролюючий орган кілька примірників одного звітного документа (у разі виправлення показників, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважатимуть електронний документ, який отримали останнім (за умови, що його було внесено в базу даних, про що платнику має надійти друга квитанція. Тож будьте уважні!

Головне управління Міндоходів у м. Києві