ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Торік у Київському міському центрі серця успішно проведено 1,5 тисячі унікальних операцій європейського рівня

Ми справно навчилися критикувати і ганити чимало сфер нашого життя, мовляв, там відстаємо, те розвалили, й в інших галузях пасемо задніх. Та після відвідин Київського міського центру серця, журналісти на власні очі переконалися: такою європейською кардіологічною клінікою вищого класу, віртуозністю команди, очолюваної талановитим лікарем, член-кореспондентом Національної академії медичних наук Борисом Тодоровим, можна і треба пишатися.

І це не лише наше спостереження. Такого висновку дійшли й учасники презентації цього медичного закладу, зорганізованої Міністерством закордонних справ спільно з Генеральною дирекцією з обслуговування іноземних представництв для дружин надзвичайних і повноважних послів, акредитованих в Україні.

Клініка працює вже три роки, а отже, тисячі життів дорослих і дітей отримали своє продовження в цих операційних залах, кабінетах, палатах, де встановлена найсучасніша апаратура для корекції клапанної патології, хірургічного лікування вроджених вад серця, відділення патології міокарда та трансплантації органів і тканин людини, рентгенендоваскуляції та ангіографії, перфузіології тощо. Одне слово, всього, що дає людському двигунові - серцю, так би мовити, нове дихання.

Та найскладніша техніка - ніщо без золотих рук київських хірургів-кардіологів. Сьогодні в цьому центрі вони можуть успішно оперувати немовля відразу після народження. Тут уже провели чотири трансплантації і всі пацієнти живі-здорові. Водночас завдяки висококласній діагностичній апаратурі в центрі значно знижують ризики оперативного лікування.

Хворі беззастережно довіряють спеціалістам клініки, а це, погодьтеся, найвища оцінка якості роботи лікаря. Золоте правило цього лікувального закладу - безнадійних хворих не буває. Одразу п'ять операційних, кожна з яких скорше нагадує космічну станцію, вражають своїм "розумним" обладнанням, що дає можливість виконувати операції, про які ще кілька років тому ні українські кардіохірурги, ні їхні пацієнти навіть не мріяли.

Причім не лише українці. Як розповів Борис Тодоров, він та його колеги з гуманітарною місією побували в Іраку, Косовому, Єгипті, Азербайджані. Нерідко їм доводилося оперувати жертв збройних конфліктів, передусім дітей, керуючись гуманним принципом: обов'язок лікаря - змінювати світ на краще.

- Якось у Багдаді нам довелося обстежити і прооперувати кілька дітей з вадами серця, - зауважив Борис Михайлович. - Один з іракських високопосадовців запитав мене: "Скажіть чесно, задля чого ви це робите?". Я відповів: "Можливо, сьогодні я продовжив життя майбутньому президентові вашої країни". Й у співрозмовника на очах блиснула сльоза... Водночас ми довели, що українці - не лише мужні вояки, а й висококласні лікарі.

Українська школа кардіохірургії, яку великою мірою започаткував та уславив Микола Амосов, продовжує розвиватися й удосконалюватися. Тому сьогодні в цей, ще порівняно молодий столичний центр прагнуть потрапити на лікування пацієнти не лише з нашої країни, а й з-за кордону.

Приємно було бачити щире захоплення від побаченого на обличчях дружин послів іноземних країн, акредитованих в нашій країні, - Греції, ПАР, Кіпру, Німеччини, Грузії, Естонії, Киргизії, Білорусі, Молдови. А підсумовуючи презентацію в Київському міському центрі серця дружина міністра закордонних справ України Наталія Грищенко ще раз підтвердила наше враження: "Ми пишаємося такою клінікою, високою майстерністю і щирим серцем наших лікарів".