З любов’ю, радістю і гордістю за свої Черкаси відзначили містяни 730-й день його народження. Вітаючи городян зі святом, міський голова Анатолій Бондаренко наголосив, що Черкаси — це місто козацького духу, спортивної слави, місто з великою історичною спадщиною, значним промисловим потенціалом, перспективами соціально-економічного розвитку. Місто будується, розвивається. Переконаний, сказав міський голова, що в Черкас — велике майбутнє.
— Лише за рік заасфальтовано і відремонтовано більшу частину доріг, облаштовано та освітлено вулиці і двори, реконструюємо центральну вулицю — бульвар Шевченка. Містом курсують понад двадцять нових тролейбусів, а школярі та студенти мають безплатний проїзд. Уперше у цьому році ми спрямували значні кошти на розвиток освіти та медицини, створюємо умови для інвестиційної привабливості міста. Бо нашою метою є не лише облаштування дозвілля, а й створення нових робочих місць.
А почався святковий ранок масовим пробігом: дистанцію у 730 метрів історичним Хрещатиком вранці подолали сотні черкащан різного віку та фізичної підготовки.
Серед святкових заходів особливою родзинкою стало відкриття після реконструкції історичної будівлі Палацу одружень. Свідоцтва про шлюб кільком парам, що побралися цього дня, вручили міський голова Анатолій Бондаренко, голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко та заступник міністра юстиції Сергій Петухов. Не менш хвилюючі миті чекали учасників АТО, спортсменів, волонтерів та інших активістів міста у Долині троянд, де їм вручили нагороди та почесні відзнаки.
Десятки унікальних різнобарвних композицій, оздоблених сотнями квітів, мали змогу побачити на власні очі усі, хто завітав на фестиваль квітів, що відбувався у сквері імені Б. Хмельницького. У парку «Сосновий бір» з’явилася ще одна родзинка — там сконструювали альтанку в трипільському стилі з фонтаном із питною водою. Альтанку виготовили з дуба та прикрасили орнаментами зі стародавньою символікою. Її підбирали скульптори разом з істориками, щоб якнайповніше відтворити епоху трипільців та наповнити свій витвір сакральним змістом. Над нею працювали шість митців у межах фестивалю «Дивосвіт. Камінь. Дерево та метал».
Цікава та різноманітна святкова програма нікого не залишила байдужим. І дорослі, й діти ще раз продемонстрували, що вони люблять своє місто, шанують його історію, сповнені сил та творчої енергії для його подальшої розбудови, а в разі потреби зможуть захистити його від будь-яких ворожих посягань.