Спільна єгипетсько-французька археологічна місія виявила в районі Телль ель-Самара провінція Дакахлія на півночі Єгипту залишки села епохи неоліту, йдеться в заяві міністерства у справах пам'яток старовини країни.
Повідомляється, що під час проведення розкопок були виявлені залишки будівель і сховищ, в яких знайдені сліди рослин і кісток тварин, а також кам'яні знаряддя і кераміка, що свідчить про ведення господарства древніми мешканцями цього села.
«Важливість цієї знахідки полягає в тому, що поселення епохи неоліту (4200 –2900 роки до нашої ери) в цьому районі раніше не знаходили ... Знахідка дозволяє археологам вивчити доісторичні громади, що жили в дельті Нілу до початку правління першої династії фараонів (IV тисячоліття до нашої ери)», – наводить відомство слова керівника сектора давньоєгипетських пам'ятників Аймана Ашмаві.
У наступному сезоні вчені вивчать виявлені в поселенні органічні останки, щоб прояснити походження сільського господарства і тваринництва в Єгипті, йдеться в повідомленні.