Вчені Національного аерокосмічного агентства (NASA) США і Європейського космічного агентства (ESA) опублікували фотографії Юпітера в ультрафіолетовому, інфрачервоному і видимому діапазонах світла. Знімки отримали одночасно за допомогою орбітальної обсерваторії «Хаббл» і наземного телескопа імені Фредеріка Гіллета обсерваторії «Джеміні».
Три фотографії, на яких Юпітер зображений у різних діапазонах світла, було зроблено одночасно – о 15:41 UTC 11 січня 2017 року, але з використанням різного обладнання. Фотографії у видимому і УФ діапазонах зробила камера «Хаббла» Wide Field Camera 3, а інфрачервоний знімок отримав прилад Near-InfraRed Imager обсерваторії «Джеміні Північ»
За словами фахівців NASA і ESA, нові фотографії дозволяють детально вивчати атмосферні феномени на найбільшій планеті Сонячної системи.
«Юпітер виглядає по-різному в різних діапазонах світла, і цей факт дуже допомагає нам вивчати його за допомогою різних телескопів на Землі і в космосі», – говорять автори нового дослідницького проєкту.
Наприклад, знаменита Велика червона пляма, або гігантський атмосферний вихор на Юпітері, майже зникає, якщо дивитися на газовий гігант в інфрачервоному діапазоні. Однак характерні для Юпітера смуги зберігаються у всіх діапазонах світла.
Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»