Придбання й доставку книжкової продукції для поповнення фондів публічних бібліотек, а також облаштування робочих місць працівників Українського інституту книги врегулював уряд на засіданні в середу. Відповідний проект розпорядження розробило Мінкультури у зв’язку з необхідністю перерозподілу видатків за бюджетною програмою 1801560 «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга» на придбання й доставку книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів, оскільки реалізація цієї програми потребуватиме меншого терміну.

«Цього року програму поповнення фондів публічних бібліотек уперше реалізує Український інститут книги, виконуючи одне зі статутних положень — реалізацію державних програм, пов’язаних із підтримкою українського книговидання, бібліотек і бібліотечної справи. Експертна рада вже сформувала перелік книжок до закупівлі загальним накладом понад мільйон примірників. Це найактуальніші видання найкращих видавництв. Дякую експертній групі, яка за короткий термін опрацювала таку кількість заявок та обрала найкращих», —  наголосив міністр культури Євген Нищук.

Порівняно з минулим роком фінансування з державного бюджету зросло більш ніж удвічі — до 120 мільйонів гривень. Уже сформовано перелік книжок, які рекомендовано до закупівлі, надалі оформлятимуть угоди, закуповуватимуть і доставлятимуть книжки у бібліотеки. Міністерству культури вдалося домогтися ухвалення всіх нормативно-правових актів, щоб цю програму реалізувати.

Український інститут книги у стислі терміни якісно й прозоро підготував програму поповнення фондів публічних бібліотек. Рішенням експертної ради з добору книжкової продукції затверджено перелік видань, рекомендованих до закупівлі у 2018 році для поповнення фондів публічних бібліотек. Це 741 видання, які набрали 12 і більше балів експертів, загальним накладом 1 028 800 примірників 92 видавництв на загальну суму 119 996 390 гривень, повідомляє прес-служба Міністерства культури.

«Цього року вдалося забезпечити прозорість і ефективність закупівель, а також сформувати дуже фахову експертну раду. Було вирішено не залучати нікого зі старої бібліотечної системи. Ми повинні забезпечити поінформованість бібліотек про нові надходження і працюватимемо в цьому напрямі. Спільно з Міністерством культури робитимемо все можливе для підвищення кваліфікації бібліотекарів», — коментує директор Українського інституту книги Олександра Коваль.

Усього до Українського інституту книги надійшло 2779 заявок від 137 видавців, 341 з них не було внесено до переліку, оскільки вони не відповідали встановленим вимогам.