У миколаївській Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відкрилась унікальна виставка моделей військової техніки місцевого моделіста Олександра Блохіна. Ця виставка продовжує цикл зустрічей «Світ уподобань миколаївців», які знайомлять із незвичайними колекціями, приватними архівами й зібраннями містян.

Історією розвитку, експлуатації та застосування військової техніки та її моделюванням Олександр Блохін захоплюється з дитинства. Систематизовано — з 1965 року. У 1977-му він закінчив Одеський інститут інженерного морського флоту за спеціальністю «Економіка, планування й організація роботи морського транспорту». З 1977 до 1989-го працював у морському торговельному порту Феодосії, згодом — у миколаївському.

Олександр Блохін розповідає про своє захоплення

«2018-го виповнилося 50 років відтоді, як з’явилася перша модель, — розповів Олександр Блохін. — Навіть найпростіша робота мені дорога. Адже працюючи, знаходжу і вивчаю багато інформації. Найцінніша для мене модель — лінкор «Бісмарк». Усе зроблено з пластмаси, що дало змогу детально відтворити, яким саме був корабель, коли вийшов 21 травня 1941 року в перший та останній рейс. А з бронетанкової техніки всі моделі гарні. Є «Пам’ять Азова» — напівброненосний фрегат, який побудовано 1886 року. Це модель перехідного періоду від вітрильного флоту до парового. Усе зроблено вручну, підводна частина обшита мідними листками, всього їх 3700».

Найбільше авторові до вподоби бронетанкова техніка різних армій світу, а також цікавить історія флоту з давніх часів до сучасності. Він створює численні моделі суден і військових кораблів у різних масштабах: 1:72, 1:150, 1:200, 1:350, 1:700. Беручись до справи, вивчає фахову літературу, креслення, фото- і кінохроніку, спогади учасників подій, а також застосовує власний досвід військової служби та роботи в портах. Олександр Блохін прагне найправдивіше показати процес створення, експлуатації, удосконалення, тактики застосування військової техніки. Саме тому його роботи високо поціновані й перебувають у музеях багатьох міст не лише в Україні та в приватних колекціях.

Нині в колекції майстра понад 300 одиниць бронетехніки, відтвореної в масштабі 1:35. На виставці показано 150 макетів танків, самохідних артилерійських установок, бронетранспортерів, військових автомобілів, кораблів. Це техніка, яку виробляли у США, Німеччині, колишньому Радянському Союзі.

Цікавиться Олександр Петрович і сучасною бронетехнікою. Нині в роботі український танк «Оплот». Планує виготовити важкий лінійний крейсер «Кронштадт», який треба буде створювати з нуля. Необхідні креслення автор уже підготував.

Один з експонатів виставки відтворює реальність: піхотний танк «Черчиль VIII», Англія, 1941, 1:35. Фото надав автор

Відкриття виставки привернуло увагу молоді, колег-моделістів, відомих у місті істориків, краєзнавців, суднобудівників.