Про це в сьогоднішньому інтерв’ю газеті «Урядовий кур'єр» розповів керівник проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектору» Програми розвитку ООН в Україні Іван Пресняков.
Він, зокрема зазначив, що з 15 серпня до 13 жовтня чиновники 1—3 рангів мають внести до Єдиного державного реєстру декларацій відомості про свої доходи та майно. Понад 50 тисяч держслужбовців, включно із суддями, прокурорами, депутатами, міністрами та Президентом України, будуть змушені розповісти про те, скільки вони отримали за минулий рік доходів та яким майном володіють. Усі інші чиновники (а їх майже мільйон) мають подати відомості до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) із 1 січня до 31 березня 2017 року. Цей проект фінансується за підтримки МЗС Данії допомагає впроваджувати антикорупційну політику і стратегії новоствореному держоргану – НАЗК.
За словами Івана Преснякова НАЗК матиме кілька унікальних функцій, яких досі ніхто в країні не виконував. Цей держорган працюватиме з викривачами корупції (так називають людей, які писатимуть повідомлення про корупцію, здебільшого це громадські активісти та журналісти) та захищатиме їх. Серед його інших великих завдань — організація контролю за фінансовою діяльністю політичних партій. НАЗК стежитиме за способом життя осіб, які подають декларації, адже перевірка декларацій фіскальною службою виявилася неефективною.