Корабельний склад постійного оперативного з'єднання ВМФ Росії в Середземному морі найближчими днями буде оновлено. Про це повідомив джерело в російському Генштабі, повідомляє ТСНз посиланням на Інтерфакс (Росія).

«Відома ситуація, що склалася зараз в Східному Середземномор'ї, вимагає від нас окремих коректив у складі угруповання ВМФ. Найближчими днями вона повинна поповнитися великим протичовновим кораблем Північного флоту. Пізніше до неї приєднається ракетний крейсер Чорноморського флоту «Москва», який зараз завершує виконання завдань в Північній Атлантиці і скоро почне трансатлантичний перехід у бік Гібралтарської протоки», – сказало джерело.

За його словами, восени середземноморське угруповання ВМФ повинен поповнити ракетний крейсер Тихоокеанського флоту «Варяг», який змінить великий протичовновий корабель ТОФ «Віце-адмірал Пантелєєв», який зараз виконує бойові завдання у складі оперативного з'єднання.

За даними американських і британських ЗМІ, на Близькому Сході країни Заходу створили угруповання, здатне завдати по Сирії потужного ракетно-бомбового удару. Зокрема, у Східному Середземномор'ї знаходиться угруповання ВМС США з чотирьох есмінців (Gravely, Barry, Mahan і Ramage), озброєних ракетами «Томагавк». Тут же знаходиться флагманський корабель ВМС Британії Bulwark, а також британський підводний човен класу Trafalgar.

Крім того, в Адріатичному морі знаходяться британський вертольотоносець Illustrious і фрегати Montrose і Westminster. У Червоному морі діє американська авіаносне угруповання на чолі з авіаносцем Harry S. Truman, а також десантні кораблі San Antonio і Kearsarge. У Перській затоці – авіаносне угруповання на чолі з авіаносцем ВМС США Nimitz.

Франція також прийняла рішення відправити до берегів Сирії фрегат протиповітряної оборони Chevalier Paul, призначений для прикриття великих угруповань сил флоту у зоні бойових дій.

Нагадаємо, урядова армія Сирії почала виводити підрозділи з місць постійної дислокації у районі міжнародного аеропорту Дамаска і військових баз в околицях сирійської столиці.