Усі ці зусилля не допомогли правоохоронцям за три місяці назвати замовників нападу на активістку Катерину Гандзюк, скоєного з особливою жорстокістю. І, на жаль, лише її трагічна смерть спонукала владу до відвертих заяв.

«До вчорашнього дня  був упевнений, що слідство спрацює ефективно. Але я обурений піаром на крові, який розгорнувся довкола цієї справи. І не уявляю, що може зробити тимчасова слідча комісія для розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів за незакінченого слідства. Крім того, прокурор не дасть отримати будь-якому членові комісії доступу до даних справи», — заявив Генпрокурор Юрій Луценко в парламенті, де після того як народні депутати ухвалили рішення про створення тимчасової слідчої комісії, заслуховували інформацію про розслідування таких нападів. І хоч він подав у відставку, це питання ще залишається відкритим.

Керівники Нацполіції, Ген­прокуратури та СБУ обговорили подальші дії в розслідуванні справи про вбивство активістки. Нині четверо із п’яти затриманих визнали свою участь у скоєнні злочину. Слідство підозрює 12 осіб, які могли бути замовниками.

Водночас посли «Великої сімки» висловили глибоку стурбованість зростанням насильства щодо активістів в Україні й закликали покарати замовників і виконавців нападів.

Зокрема, речник Держдепартаменту США Хезер Науерт наголосила, що напади на громадянське суспільство України слід негайно припинити. В Посольстві Німеччини в Україні категорично заявили, що не можна допустити панування атмосфери безкарності. Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд зазначила, що вбивство української активістки Катерини Гандзюк, яка виступала проти корупції, стало трагічною втратою для суспільства.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант назвав смерть активістки ще одним сумним днем для демократичних цінностей.

Він зауважив, що Президент Порошенко взяв на себе відповідальність забезпечити правосуддя, і це підтримують у світі.