Підготовка і проведення Зимової Олімпіади-2022 в українських Карпатах гідно впише України у світовий туристичний та спортивний простір. Про це за підсумками зустрічі з Президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом заявив генеральний директор Заявкового комітету «Львів-2022», Сергій Гончаров.

«Модель, за якою Україна готує і проводитиме Зимові Ігри-2022 – розроблена згідно з передовими європейськими стандартами. Відповідно, вся інфраструктура до Олімпіади, буде використовуватися не тільки для, власне, Ігор, але і для розвитку туризму на багато років», - заявив Гончаров. Він також зазначив, що сама участь України в боротьбі за право провести Ігри-2022 – це важливий крок для просування у світі позитивного іміджу України в цілому, та Карпатського регіону зі Львовом зокрема. «Сьогодні ми завершуємо роботу над Заявкою «Львів-2022». І Заявка вже стала хорошим приводом звернути на Україну увагу всього світу. Вже, завдяки заявковому процесу, Україна розкривається як важлива невід'ємна складова європейського туристичного простору. А після Олімпіади-2022, Україна стане світовою туристичною державою», – висловив надію Сергій Гончаров.

До того ж, Заявковий пакет за своєю суттю є частиною стратегічного плану розвитку Карпатського регіону, що також додає значимості заявковому процесу для всієї країни.

Також Сергій Гончаров подякував Президенту МОК Томасу Баху і всьому складу МОК за надану довіру, і запевнив, що Заявковий файл буде підготовлений на найвищому рівні, і поданий до МОК вчасно.

Водночас, Томас Бах заохочувально прокоментував подачу Заявки «Львів-2022»: «Ми, Міжнародний олімпійський комітет, пишаємося, що Україна подає цю заявку. І ви, українці, також повинні пишатися цим. Бо сама Заявка – це вже ваш внесок у розвиток Олімпійського руху. Вона важлива як для МОК, так і для українського спорту, і для всієї України. Ми закликаємо вас до подальшої боротьби (за право прийняти Олімпіаду), якою б напруженою вона не була, і чекаємо від вас подальших кроків щодо розвитку Олімпійського руху в Україні», - заявив Президент МОК.

ДОВІДКА. У листопаді 2013 року Україна подала декларацію в МОК з підтвердженням намірів взяти участь у конкурсі на право проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Паралімпійських Ігор.

У березні 2014 року Заявковий комітет «Львів-2022» направить до МОК (Міжнародний олімпійський комітет), до Лозанни (Швейцарія) заявковий файл, який буде ретельно проаналізований експертами.

Заявковий файл – це основний документ, які подають в МОК всі міста, що претендують на проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор. Він містить докладний опис концепції підготовки і проведення Олімпіади, об'єктів інфраструктури, впливу проекту на навколишнє середовище і т.д. У випадку з Україною, Заявковий файл, по суті, є, частиною Стратегії розвитку Карпатського регіону та міста Львова.

Разом із заявковим файлом, Заявковий комітет зобов'язаний подати до МОК так званий Фото-файл - з текстовим і візуальним описом олімпійських об'єктів. Також до Заявкового та Фото-файлів, Заявковий комітет зобов'язаний додати зобов'язання Уряду України, що гарантують виконання всього комплексу робіт, пов'язаних з підготовкою та проведенням Олімпіади на випадок, якщо МОК дасть Львову право приймати Олімпіаду-2022.

Фінальне рішення про перелік країн, які увійдуть в так званий Short List, МОК прийме в липні 2014. Фінальне рішення про те, яка країна прийматиме зимові Олімпійські і Паралімпійські ігри 2022, МОК прийме в липні 2015 року в Куала-Лумпур (Малайзія).

Крім України, в даний час, в боротьбі за право приймати найбільший зимовий спортивний захід планети змагаються Польща та Словаччина (спільна заявка), Казахстан, Норвегія і Китай.