ВИЩА ОСВІТА. Нині в Україні існує значний кадровий потенціал вітчизняної ІТ-галузі: близько 215 тисяч висококваліфікованих фахівців. При цьому 20 тисяч із них — сертифіковані висококласні спеціалісти, які створюють конкурентоспроможну експортоорієнтовану продукцію, зазначив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

«Але мусимо визнати, що на даний момент випуск ІТ-фахівців для індустрії програмного забезпечення істотно відстає від поточних потреб ІТ-бізнесу за кількістю, не збігається за структурою та переліком пропозиції на ринку праці в ІТ-галузі, і не можна забувати про якість випуску — тут теж існує серйозна проблема», — заявив голова Держінформнауки, додавши, що уряд знає про неї і вживає відповідних заходів для її розв’язання. 

Зокрема, у травні цього року прийнято рішення про збільшення на 50% обсягу держзамовлення на підготовку студентів для високотехнологічних галузей економіки, а зведений обсяг фінансування на освітні цілі передбачено у 24,7 мільярда гривень. Завдяки цьому кількість спеціалістів галузі за 5 років зросте вчетверо.

Крім того, для сприяння розвитку IT-галузі законодавчо забезпечено податкові пільги для підприємств IT-індустрії, які діятимуть 10 років, — до 1 січня 2023 року. Відповідний закон звільняє від сплати ПДВ підприємців, які працюють у сфері індустрії програмної продукції, повідомляє прес-служба Держінформнауки.

Відділ новин 
«Урядового кур’єра»