АКТИВНИЙ ПІДЙОМ. З переходом на зимовий час працівники, студенти та школярі відчувають постійну сонливість. Деякі поради допоможуть побороти це явище.

1. Спробуйте змінити розклад. Іноді зайві півгодини сну додають сил та знімають сонливість. Також, якщо додатковий сон не допомагає можна спробувати прокидатися на півгодини раніше. Так можна потрапити в швидку фазу сну, тоді функції організму активізуються на повну.

2. Відразу після пробудження необхідно ввімкнути світло. Справа у тому, що після сну комфортніше посидіти у темряві, аби очі звикли. Але саме світло допомагає мозку відійти від сну та сконцентруватися. Допоможе зберегти ясність ранкова прогулянка світлою вулицею.

3. Іноді необхідно робити перерви на сон. Можна подрімати півгодини під час обідньої перерви, аби набратися сил. Багато відомих компаній відкривають спеціальні кімнати для сну та відпочинку, приміщення обладнані спеціальним світлом, яке заспокоює та не заважає під час відпочинку. Ще один вихід – спати під час подорожі на роботу в транспорті.

4. Ранкова зарядка тонізує організм, після сну відновляє здатність до концентрації та поліпшує увагу. Можна просто пройтися вранці, чи спуститися та піднятися декілька разів сходами.

5. Кава та чай є найкращими напоями, що борються зі сном. Необхідно випити чашку міцного зеленого чаю, як тільки відчувається сильна втома. Головне – не переборщити з дозуванням.

6. Деякі аромати здатні тонізувати організм краще за каву. Вчені радять мати ароматичну олію з цитрусом чи справжній лимон, запах яких освіжає та жене геть сонливість.

7. Також сонливість може побороти ранковий серіал, кіно чи передача. Зосередивши увагу на екрані, мозок концентрується, починає мислити, в результаті чого втома зникає.

Nter.net.ua