Данія повністю підтримує Україну щодо питання військової агресії у Азовському морі.

Про це в Twitter заявив голова МЗС Данії Андерс Самуельсен.

«Небезпечні події сталися в Азовському морі, через агресію РФ. Росія повинна відновити вільний прохід у Керченській протоці», – написав він.

«Розвиток дуже тривожний і може загострюватися. Українські сили підняті по тривозі, і український парламент сьогодні приймає рішення про те, чи слід запровадити воєнний стан. Це показує, наскільки серйозна ситуація. Повна підтримка Україні», – додав він пізніше.

Польща засудила агресію Росії в Азовському морі і закликала її поважати міжнародне право.

Про це йдеться у заяві МЗС Польщі.

У польському МЗС відзначили, що після незаконної окупації Криму, розпалювання конфлікту на Донбасі, будівництва Керченського мосту без згоди влади в Києві, Росія порушила принцип свободи судноплавства.

«Ми рішуче засуджуємо агресивні дії Росії, ми закликаємо її владу поважати міжнародне право, а обидві сторони – до стриманості в нинішній ситуації, яка може поставити під загрозу стабільність європейської безпеки», – заявили в МЗС Польщі.

Румунія висловила стурбованість у зв'язку з атакою російських кораблів на українські судна в Азовському морі.

Про це йдеться в повідомленні МЗС Румунії в Twitter.

«Глибоко стурбовані подіями в Азовському морі і Керченській протоці. Агресія і порушення міжнародного права підривають безпеку всього регіону», – йдеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що Румунія повністю підтримує територіальну цілісність і суверенітет України і її права використовувати свої територіальні води.