На чергову сесію Луцької міської ради фракція однієї з політичних партій подала проект рішення про запровадження мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Мовляв, місцеві депутати мають дбати про городян. До того ж аналогічні рішення вже ухвалили у деяких інших обласних центрах.

Та Луцька міська рада забила на сполох: мораторій може призвести до колапсу комунальної сфери міста на початок опалювального сезону.

— У тарифах КП «Луцьктепло» за послуги з централізованого опалення та водопостачання 92% — це вартість енергоносіїв, а 8% — кошти, які підприємство спрямовує на зарплату, адміністративні витрати, на ремонт мережі тощо. Якщо хтось вважає, що ми рішенням міської ради зможемо припинити це ганебне зростання тарифів, то хотів би наголосити: це неможливо. І навіть якщо ми завтра приймемо два або три мораторії, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і яка ці тарифи затверджує, свого рішення не змінить. Є велика загроза: якщо ми таке рішення приймемо, Луцьк на початок опалювального сезону може дійти до колапсу, — застеріг заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев.

За його словами, якщо в місті не підвищити тарифів, касовий розрив на КП «Луцьктепло» становитиме 121 мільйон гривень. А щоб підприємство не припинило роботу, міськраді доведеться відшукати ці кошти.

Цю позицію чиновника підтримала більшість депутатів.

— Безумовно, я, як і всі в цьому залі, засуджую європейські тарифи з розмірами зарплат на рівні країн третього світу. Але будемо прагматиками і оцінюватимемо ситуацію адекватно.

Чи матиме ефект це рішення? Чи допоможе воно нам розв’язати проблему? Вважаю, що ні. Потрібно максимально прибрати популізм із міської ради й утриматися від прийняття рішень, які не матимуть жодних наслідків, — заявив один з обранців громади міста Ігор Поліщук.

За запровадження мораторію у Луцьку висловлювалися представники певних політичних партій. Однак Луцький міський голова Микола Романюк закликав обранців громади до конструктивну. Він попередив: касовий розрив доведеться компенсувати з міського бюджету, а це матиме негативні наслідки.

— Якщо ухвалимо таке рішення, тоді доведеться зупинити фінансування всіх капітальних робіт. Це не тільки дороги і прибудинкові території, а повністю все в ЖКГ. Не буде коштів на допомогу медицині, освіті. Тому я хотів би, щоб депутати, приймаючи рішення, зважено поставилися до цього, — закликав М. Романюк.

У підсумку до слів очільників міста таки дослухалися. Проект рішення підтримали тільки 13 обранців (із 42 членів депутатського корпусу), і цього забракло, щоб мораторій у Луцьку таки ввели.