Від агресивних дій бойовиків Луганська область втратила третину території, залишивши на підконтрольній українській владі переважно сільськогосподарські райони. Тож самозайнятість населення та розбудова аграрного сектору регіону є для нас одним з першочергових завдань», — каже заступник голови ОДА Володимир Гуц. Звідси й спільний з міжнародними інституціями пошук шляхів розв’язання проблем переселенців, які опинилися у нових життєвих умовах, і місцевого населення особливо у так званій сірій зоні, куди навіть дістатися важко. Про це йшлося на практичній конференції «Сільські території — самозайнятість та малий і середній бізнес». На нараду-презентацію запросили представників усіх міст і районів, а також дев’яти міжнародних гуманітарних організацій, які працюють в області.
Днями кільканадцять населених пунктів поблизу лінії розмежування відвідають волонтери, щоб зустрітися з підприємцями, чий бізнес зруйновано внаслідок воєнного конфлікту або втрачено звичні ринки збуту. Людям, які побажають отримати гранти на розвиток бізнесу, треба буде підготувати такі проекти, щоб було створено робочі місця, бо кошти гранту підуть саме на виплату заробітної плати.
Представництво гуманітарної організації сподівається, що охопить такою допомогою майже 40 підприємств поблизу лінії розмежування.
Разом із забезпеченням гуманітарною допомогою найбільш незахищених категорій населення — допомога малому і середньому бізнесу. За такими правилами діють останнім часом представники майже усіх іноземних гуманітарних місій, які працюють на Луганщині. Волонтери, проаналізувавши нинішню ситуацію в області, ухвалили рішення вводити до кола своїх під?опічних людей віком понад сорок років, бо їм знайти роботу дуже складно.