Для створення мережі бізнес-інкубаторів на Тернопільщині вже розробили відповідну концепцію, мають певні напрацювання в цій царині. Такою інформацією на розширеному засіданні робочої групи поділилася директор департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Галина Воляник. Вона зазначила, що в бізнес-інкубаторі підприємець-початківець, підібраний на конкурсній основі, отримає робоче місце, технічне забезпечення і найважливіше — інформаційний, навчальний та менторський супровід. Адже для такого підприємця надто важливі підтримка, навчання, щоб не опустити рук.
Діяльність бізнес-інкубатора передбачає створення робочих місць, підтримку підприємництва на всіх етапах. Ідеться про організацію навчальних семінарів, тренінгів. До того ж бізнес-інкубатори ефективно сприяють виходу на зовнішні ринки.
Приміщення для бізнес-інкубатора використовуватимуть в обласному центрі зайнятості. За словами експерта Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні», викладачки Національної академії державного управління при Президентові України Наталії Балдич, тут передбачають створити десять робочих місць для резидентів бізнес-інкубатора, тобто тих осіб, які «постійно там перебуватимуть і користуватимуться ресурсами центру зайнятості» і яким на постійній основі надаватимуть пакет деяких інформаційних, консультаційних послуг. Ще 20 учасників отримуватимуть певні послуги час від часу.
Пані Наталія переконана, що необхідно чітко прописати критерії добору учасників. Скажімо, термін користування послугами бізнес-інкубатора має становити щонайбільше 3—5 років. За цей час підприємництво має навчитися діяти самостійно.
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Вонс, серед визначальних чинників добору мають бути бізнес-ідея, а також кількість робочих місць, які може створити підприємець. Другим етапом підтримки його діяльності може стати пільгове кредитування.