На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулося інструкторсько-методичне заняття з організації підготовки військовослужбовців. Як повідомляє Міноборони, у заході взяли участь науково-педагогічні працівники, адміністрація вишу, викладачі 184-го навчального центру, а також курсанти випускних курсів, які перебувають на польовому виході.
Перше місце у навчальному процесі займає вивчення методики опрацювання елементів тактичної підготовки. Строковики та контрактники навчального центру показали, як проводити заняття із захисту від зброї масового ураження, контрснайперської боротьби, переміщення на полі бою, дії особового складу під час посадки та висадки з техніки тощо.
Учасники заходу ознайомилися з організацією заняття «Виживання воїна в особливих умовах». Їм продемонстрували порядок обладнання найпростіших укриттів для особового складу з підручних і штатних матеріалів, методи добування й очищення води, засоби для виживання, методи добування вогню без сірників.
Цікавими були й заняття на навчальних точках. Викладачів та майбутніх офіцерів ознайомили з методикою проведення занять з топографічного забезпечення, зв’язку, медичної підготовки, боротьби із саморобними вибуховими пристроями та мінної безпеки. Під керівництвом викладачів 184-го навчального центру строковики керували бойовими машинами, стріляли зі стрілецької зброї вдень та вночі, виконували вогневі завдання спільно з обслугами артилерійських систем.
Прикметно, що чи не до кожного елемента навчання внесено значні корективи з урахуванням бойового досвіду, набутого українськими військовослужбовцями під час проведення АТО. Звісно, найкориснішими інструкторсько-методичні заняття були для майбутніх офіцерів. Вони за лічені тижні стануть командирами і навчатимуть підлеглих.
Марина ВОЛОШИН
для «Урядового кур’єра»