На Луганщині демобілізовані військовослужбовці — у пільговій категорії громадян, які шукають роботу. На сьогодні на обліку в Луганському обласному центрі зайнятості 143 безробітних зі статусом учасника АТО. Демобілізованих бійців зараховано до пільгової категорії громадян, тож їм першочергово пропонують вакансії, які з’являються у службі. Середній обсяг допомоги, яку вони отримують, — 3-4 тисячі гривень щомісяця, а ось вакансій із таким рівнем зарплат у краї мало.
«Через певні обставини є проблеми із працевлаштуванням учасників АТО в нашій області. На жаль, роботодавці не можуть запропонувати високу зарплату, яка б дорівнювала тому грошовому утриманню, що люди мали на військовій службі», — каже директор обласної служби Сергій Болотський. Саме тому активно працюють над залученням учасників АТО до контрактної служби в армії. І останнім часом 47 осіб, які вже відслужили строкову службу, знову пішли служити — вже за контрактом.
Служба зайнятості намагається допомогти учасникам АТО з відкриттям власної справи. Цього року 12 осіб пройшли перенавчання й захистили свій бізнес-план. У результаті в Новопсковському районі колишній військовослужбовець зміг відкрити оздоровчий комплекс, у Лисичанську — зайнявся створенням електронних видань, а в Сєверодонецьку — відкрив сервісний центр з ремонту комп’ютерів. Але люди, які отримують гранти або одноразову допомогу, здебільшого ведуть сільськогосподарський бізнес — займаються розведенням птиці та вирощуванням сільгосппродукції.
Загалом, за словами Сергія Болотського, ситуація із працевлаштуванням в області напружена. З початку року до обласної служби зайнятості звернулися 25,5 тисячі осіб. Вакансій підприємства надали трохи більш як 11 тисяч, тобто майже вдвічі менше, ніж потрібно. Майже половина — вакансії робітничих професій, чверть — робочі місця для службовців.