МІГРАЦІЯ. За інформацією Посольства України у Російській Федерації, там набрали чинності федеральний закон «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації» та федеральний закон «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації з метою вдосконалення міграційного законодавства і відповідальності за його порушення».

Зокрема, внесеними змінами до першого із згаданих законів встановлюється можливість обмеження права іноземного громадянина на в’їзд до Російської Федерації, якщо він два і більше рази протягом трьох років притягувався до адміністративної відповідальності на території країни, а також якщо іноземний громадянин передається іноземній державі у відповідності з міжнародним договором РФ про реадмісію.

Забороняється в’їзд до Російської Федерації іноземному громадянину, якщо стосовно нього винесено рішення про депортацію, реадмісію, або адміністративне видворення за межі РФ, або в період попереднього перебування в країні його було передано Російською Федерацією іноземній державі відповідно до міжнародного договору про реадмісію, або має незняту чи непогашену судимість за скоєння умисного злочину, або два і більше рази протягом одного року притягувався до адміністративної відповідальності.

У разі повторного винесення щодо рішення про депортацію, реадмісію або адміністративне видворення термін обмеження права на в’їзд становитиме десять років, повідомляє прес-служба МЗС. 

Змінами до другого згаданого закону передбачено встановлення заборони на в’їзд до країни у разі, якщо іноземний громадянин чи особа без громадянства ухилилися від сплати податку або адміністративного штрафу або не відшкодували витрати, пов’язані з адміністративним видворенням за межі країни або депортацією, до здійснення відповідних виплат у повному обсязі.

Дозвіл на роботу іноземному громадянинові не видається, а раніше виданий дозвіл анулюється, якщо той протягом п’яти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, піддавався адміністративному видворенню за межі Росії, депортації чи передавався іноземній державі відповідно до міжнародного договору про реадмісію або протягом десяти років, що передували дню подання заяви про видачу дозволу на роботу, неодноразово (два і більше рази) піддавався адміністративному видворенню за межі країни, депортації чи передавався іноземній державі відповідно до міжнародного договору про реадмісію.

Докладну інформацію з цього питання розміщено на веб-сайті МЗС.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»