ДНІПРОПЕТРОВЩИНА. На полях області станом на 20 липня зібрали перший мільйон тонн зерна: загалом  понад 1,2 мільйона тонн ранніх зернових, з яких 803 тисячі тонн — пшениця.

Ранні зернові цьогоріч у регіоні мають зібрати на площі понад 730 тисяч гектарів, уже скошено 417 тисяч гектарів. Тож аграрії Дніпропетровщини вже виконали більш як половину запланованих робіт і мають усі підстави сподіватися на добрий урожай.

«Цього року розраховуємо на гарний врожай зернових. Частина піде на забезпечення власних потреб області, частину реалізуємо на ринку зерна», — повідомив начальник управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації  Вадим Удовицький.

Середній показник урожайності зернових зберігається на рівні минулого року і становить 30,9 центнера з гектара. За інформацією управління агропромислового розвитку Дніпропетровської ОДА, у збиральній кампанії  працюють понад 3 тисячі комбайнів.  За попередньою оцінкою, під час жнив господарства області використають майже 40 тисяч тонн дизельного палива та приблизно 10,4 тисячі тонн бензину. Якщо погода дозволятиме,  аграрії Дніпропетровщини сподіваються завершити збирання хлібного врожаю на початку серпня.

ЗАПОРІЖЖЯ. Перетнули межу першого мільйона тонн і тутешні хлібороби. За даними департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА, торік аграрії регіону намолотили 2,73 мільйона тонн зерна. Цього року, за прогнозами, очікують на урожай не гірший за попередній. Найвищий урожай в області було отримано ще за радянських часів, у 1990 році, коли зібрали понад 3 мільйони тонн.

МИКОЛАЇВЩИНА. Хлібороби області вже внесли в загальнодержавний коровай 2 мільйони тонн зерна нового врожаю. Середня врожайність ранніх зернових становить 32 центнери з гектара, що більше від торішнього показника. У десяти районах області намолочено понад 100 тисяч тонн зерна ранніх зернових та зернобобових. Завершено збирання ранніх культур в Єланецькому, Новоодеському та Очаківському районах. Підійшли до фінішу жнив у Баштанському, Вознесенському, Веселинівському та Вітовському, де обмолочено 98—99 % площ.

Найвищу врожайність зернових культур забезпечили хлібороби Врадіївського, Арбузинського та Кривоозерського районів, де збирають 40—42 центнери з гектара. Майже завершено збирання ріпаку, якого скошено з площі 8,3 тисячі гектара. На звільнених площах проводять підготовку ∂рунту для посіву озимих сільськогосподарських культур урожаю 2017 року, на цей час підготовлено 450 тисяч гектарів.

ПОЛТАВЩИНА. Тут вже скосили зернові більш ніж на 115 тисячах гектарів, намолотили понад півмільйона тонн зерна нового врожаю. Урожайність пшениці — 42,4 центнера з гектара. Це добра врожайність з огляду на складні умови зимівлі. Про це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергій Фролов. За його словами, всі райони вже збирають зернові. Цьогоріч полтавцям треба зібрати збіжжя на 364 тисячах гектарів. Це на 52 тисячі гектарів менше, ніж торік. 25 тисяч гектарів не досіяли через посуху і 27 тисяч пересіяли нинішньої весни. Майже 93% озимих культур збереглося. Гречки цього року на Полтавщині посіяли майже на тисячу гектарів більше, ніж планували.

Серед проблем, які нині виникають під час збирання врожаю, — переміщення великогабаритних та великовагових транспортних засобів. Щодо пожежної безпеки цьогоріч заборонили випалювання стерні.

Очільник аграрного департаменту зазначив, що майже 84% зерна, яке надійшло на елеватори, продовольче. Пан Фролов пообіцяв, що в області буде  намолочено 900 тисяч тонн пшениці.

Наталія БІЛОВИЦЬКА,
Євген ЛОГАНОВ, 
Олена ІВАШКО,
Олександр ДАНИЛЕЦЬ,

«Урядовий кур’єр»