Моніторинг реалізації регіональних програм розвитку громадянського суспільства показав, що практика Луганщини одна з кращих в Україні. Такий вердикт експертів Українського незалежного центру політичних досліджень. За словами фахівців, в Україні лише три таких програми позначені фінансово-цільовою збалансованістю: у Луганській, Одеській та Львівській областях. Запорукою особливого успіху луганців стало те, що регіон першим у країні почав роботу «Обласної школи громадського активіста». Тут створили «Банк суспільно значущих ініціатив інститутів громадянського суспільства області» і зуміли навіть завоювати увагу визнаних блогерів у соціальній мережі Facebook.

Тож саме на сході відбулася перша Всеукраїнська конференція, присвячена обговоренню підсумків реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, затвердженої торік у березні Президентом України Віктором Януковичем. У роботі заходу взяли участь громадські лідери з Донецької, Запорізької, Одеської, Сумської, Полтавської областей, а також Автономної Республіки Крим.

«Луганщині є що презентувати іншим регіонам у напрямі реалізації президентських ініціатив щодо підвищення рівня відкритості влади», — заявив керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба під час роботи конференції.

Головним підсумком зібрання, окрім обміну новими ідеями та досвідом упровадження сучасних форматів у практику взаємодії громадянського суспільства й влади, стали конкретні пропозиції Кабінету Міністрів України. Зокрема йдеться про створення представництва Урядового веб-порталу «Громадянське суспільство і влада» в соціальній мережі Facebook, який стане ще одним комунікаційним майданчиком. У самому Порядку проведення консультацій з громадськістю щодо питань формування та реалізації державної політики пропонується скоротити терміни публічного обговорення з місяця до тижня і до переліку заходів додати консультації в соціальних мережах. Є пропозиції в учасників конференції й місцевим органам виконавчої влади, громадським радам при облдержадміністраціях та Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України. Зокрема ідеться про підтримку законопроектів «Про загальні збори членів територіальної громади за місцем проживання» та  внесення змін до Закону України «Про органи самоорганізації населення».