Влітку придбати сонцезахисні окуляри можна будь-де: в магазині, на ринку і навіть посеред вулиці. Ціни на цей товар коливаються від сорока-п’ятдесяти гривень до кількох сотень. Спеціалісти радять не кидатися на низьку ціну, а купувати окуляри у спеціалізованих крамницях, де їх відразу ж можна перевірити на ступінь захисту проти випромінювання. Адже якщо його немає, окуляри можуть лише нашкодити. Це пов’язано з тим, що при затемненні, себто в окулярах, зрачок розширюється і в разі якщо захисту немає, поглинає ще більше ультрафіолету. Тому краще не носити окуляри взагалі, аніж носити неякісні.

Тамара СЛИВКА,
лікар-офтальмолог з Чернівців

Сонцезахисні окуляри має носити кожен, хто відчуває дискомфорт, перебуваючи на сонці. Головне завдання сонцезахисних окулярів – захищати око від ультрафіолету. Адже ультрафіолет викликає катаракту. Сьогодні спостерігається тенденція до помолодшання цього захворювання. Тому сонцезахисні окуляри обов’язково потрібно купувати із захистом від ультрафіолету. Його наявність можна перевірити на спеціальному апараті в магазинах оптики. Якщо такого захисту немає, такі окуляри краще не одягати.

Матеріал, з якого зроблено окуляри, не має значення. Думка про те, що скло краще – хибна. Сучасні окуляри виготовляють так якісно, що пластик нічим не гірший за скло.

Людям із такими патологіями зору, як короткозорість, далекозорість, катаракта, носити окуляри також потрібно. Люди з короткозорістю важче реагують на сонце через те, що зіниці у них зазвичай трохи розширені. Варіантом для них є окуляри-хамелеони (фотохромні), вони в приміщенні освітлюються, а на сонці затемнюються. Людям з глаукомою сонцезахисні окуляри переважно протипоказані. Щодо захисту очей, варто перш за все проконсультуватися з лікарем.

Якщо людині в окулярах не зручно – це свідчить про низьку їхню якість. Носіння таких окулярів загрожує проблемами зору. Так, окуляри, що викривлюють зображення, можуть зіпсувати його гостроту. Щоб цього не сталося, під час примірки окулярів подивіться в різні боки, пройдіться і відповідно оцініть, чи не спотворюється зображення. В окулярах повинна бути правильна посадка, щоб сонячні промені не потрапляли повз оправу.

Дітям окуляри вдягати не обов’язково. Винятком є поїздки в сонячні країни чи на море.

Марина СМИКУН
для «Урядового кур’єра»