Напад у Керченській протоці російських військових на українські судна обурив увесь прогресивний світ. Президент США Дональд Трамп заявив, що США і Європа працюють над цією ситуацією, йдеться в повідомленні на сайті Білого дому. Щодо відповіді Росії через напад Дональд Трамп зауважив: «Ми взагалі не задоволені цим і зробимо нашу позицію відомою. І Європа також не в захваті. Сподіваюся, що це владнається».
Канцлер ФРН Ангела Меркель закликала президента Російської Федерації Володимира Путіна до діалогу. Під час телефонної розмови з ним вона наголосила на потребі зниження напруженості. Сторони обговорили можливість аналізу інциденту за участю російських і українських експертів з прикордонної охорони, погодилися підтримувати тісний контакт. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій речником німецького уряду.
Федеральний міністр з питань Європи, інтеграції та закордонних справ Австрії Карін Кнайсль також заявила, що Україна й Росія мусять врегулювати ситуацію без застосування зброї, повідомляє Reuters. Вона закликала до перемовин у межах ООН і ОБСЄ.
Бачити Чорне море морем миру також хочуть Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, чинний голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі, міністр закордонних справ Італії Енцо Моаверо Міланезі та генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер. Вони закликали Росію й Україну утримуватися від застосування сили.
«Сторони мають зробити свій внесок за допомогою політичних і дипломатичних заходів для зниження напруженості ситуації та послабити загострення, щоб уникнути подальших ризиків дестабілізації регіону», — наголосив Енцо Моаверо Міланезі, йдеться в заяві на сайті ОБСЄ. А Томас Гремінгер наголосив, що негайна деескалація термінова і вкрай важлива. Він закликав сторони виявляти стриманість, не провокувати одна одну.
Наталя ПИСАНА
для «Урядового кур’єра»