19 американських штатів визнали Голодомор 1932—1933 років в Україні геноцидом. Про це повідомило Посольство України у США на своїй сторінці у Facebook. 19-м штатом, який визнав Голодомор геноцидом та приєднався до заходів з ушанування пам’яті його жертв у межах 85-х роковин трагедії, став Орегон. З цього приводу губернатор штату Кейт Браун зробила заяву, в якій наголосила, що Голодомор — це геноцид, вчинений радянським режимом під керівництвом Сталіна проти українського народу.
На початку жовтня сенат США визнав Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу. Відповідна резолюція, ухвалена одностайно, стала першим в історії правовим актом Конгресу США щодо визнання Голодомору. У ній засуджено порушення прав людини, вчинені владою СРСР проти українців, а її автори висловлюють співчуття жертвам Голодомору і закликають поширювати інформацію про трагедію.
Заходи з ушанування пам’яті жертв Голодомору відбудуться в багатьох країнах. Як повідомила начальник управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС Лариса Дір, наші посольства спільно з українською громадою проводять конференції, круглі столи, форуми, тематичні виставки, присвячені 85-м роковинам Голодомору. Крім того, з 1 вересня українські посольства та громади розпочали міжнародну акцію «Запалімо свічку пам’яті!», яка вже об’єднала тисячі людей у більш ніж 60 країнах. Акція завершиться 24 листопада в Києві у День пам’яті жертв Голодомору.
Україна вирішила висловити свою підтримку й солідарність народам, які страждають від нищівних наслідків голоду, і відправить у ці країни гуманітарний вантаж із зерном. Для цього вітчизняне зовнішньополітичне відомство, підтримавши ініціативу Української греко-католицької церкви, підготувало проект указу Президента України «Про надання гуманітарної допомоги Єменській Республіці, Республіці Судан, Демократичній Республіці Конго».