Управління СБУ в Тернопільській області завершило розслідування щодо колишнього жителя АР Крим, який був членом терористичної організації «ЛНР». Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в області надав відеозапис розмови-усвідомлення бойовика. Йому 37 років, добре володіє українською. Мабуть, тому, що на Тернопіллі живе його родина. А проживаючи на українському півострові, схоже, піддався радше манкуртству, а не патріотичним почуттям. Каже, що після російської анексії Криму цинічна пропаганда, що тут рясно цвіте, надто сильно на нього вплинула. Тож вирішив поїхати на Донбас «захищати український народ від путчистів».

Автобусом через Керченську поромну переправу перебрався на територію Росії й опинився в окупованому Алчевську. Тут увійшов до складу 15 територіального батальйону міліції. Нібито займався питаннями гуманітарної допомоги й підтриманням громадського порядку «в тилу». Мав змогу підписати контракт і брати участь у бойових діях. Але швидко зумів збагнути, що «по той бік теж перебувають українці», а оскільки, мовляв, приїхав «захищати українців, а не воювати з ними», то незабаром залишив підрозділ і знову приїхав на захоплений Росією Кримський півострів.

Проте за якийсь час зрозумів, що «жити тут неможливо». З’явилося бажання повернутися в Західну Україну. І через Каланчак вирушив на Тернопільщину. В обласному центрі звернувся в управління СБУ. За фактом його участі у терористичній групі чи організації відкрили кримінальне провадження, перевірили інформацію, яку колишній бойовик повідомив.

У секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в області зазначили, що матеріали розслідування скерували до суду для розгляду по суті, а підсудний очікує звільнення в порядку ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України як учасник терористичної організації, який добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню і в діях якого немає складу іншого злочину.

37-річний колишній бойовик закликав українців, які воюють на боці «ЛНР/ДНР», скласти зброю і наголосив, що у них «є майбутнє, є можливість повернутися до нормального мирного життя».