Концерт-поема, приурочений до 75-річчя трагедії Голокосту на Миколаївщині, відбувся в обласному академічному художньому драматичному театрі. Ідея вшанувати пам’ять жертв страшної трагедії єврейського народу через призму музичного мистецтва належить Миколаївському товариству єврейської культури. Допомогли реалізувати її Миколаївське державне вище музичне училище й управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.
Голова обласної єврейської громади Михайло Гольденберг перед початком концерту нагадав присутнім, що 2016-й на державному рівні оголошено роком 75-річчя трагедії Бабиного Яру. Подібні до Бабиного Яру місця масового знищення євреїв існують у країнах Європи, на всій території України. У Миколаївській області — це обласний центр, села Плющівка, Добре, Новополтавка. Другим Бабиним Яром називають село Богданівку Доманівського району, де нацисти знищили понад 54 тисячі євреїв Одеси, Румунії, нинішньої Миколаївської області. «Розстріли та акції знищення організовувала окупаційна влада, — зазначив Михайло Гольденберг. — Та в них, на жаль, брали участь і представники місцевого населення. Колабораціоністи були у всі часи, але не вони визначають обличчя народу. Справжнє обличчя народу — праведники миру, ті, хто ціною власного життя рятували євреїв від загибелі».
Михайло Давидович повідомив, що миколаївські вчені зібрали чимало матеріалів, на підставі яких обласне товариство єврейської культури видає книгу «Праведники миру. Праведники України, рятівники», яку буде презентовано наприкінці січня наступного року.
Концерт-поема сповна передав жах і драматизм подій 75-річної давності. За допомогою музики це вийшло набагато сильніше, глибше і проникливіше, ніж словами, які зазвичай виголошують на мітингах, семінарах та конференціях. У програмі гармонійно поєдналися різні музичні стилі й напрями: класика, народна та сучасна музика, романс.
За словами організаторів, одна з місій концерту — нагадати чинній владі про жалюгідний стан місць масових розстрілів і поховань мирних жителів під час Другої світової війни.