Закінченню календарного, бюджетного та фінансового року присвятив своє традиційне спілкування з телеглядачами Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Він відзвітував про перевиконання доходів держбюджету на понад 30%. Доходи місцевих бюджетів перевиконано майже на 40%. Завдяки цьому уряд повністю профінансував витрати на оборону, виплатив усі пенсії та заробітні плати, виконав усі соціальні зобов’язання.

До кінця року на порядку денному стоїть ухвалення закону про державний бюджет на 2016 рік. Найперше завдання — подальше підвищення соціальних стандартів. «У вересні ми підвищили соціальні стандарти на 13 і 19% відповідно, — нагадав Прем’єр. — Притому, що рівень інфляції був доволі високий. Нам не вдалося повністю компенсувати втрати українських сімей від підвищення цін. Але наступного року ми закладаємо збільшення доходів населення України на 12%. І це саме та цифра, яка повністю компенсує підвищення цін і тарифів».

Уряд планує збільшити фінансування армії на 10 мільярдів гривень — до 100. Збережеться й рівень усіх основних соціальних виплат інвалідам, ветеранам, чорнобильцям, а також виплати у зв’язку з народженням дитини. Триватиме й бюджетна децентралізація. Цьогоріч місцеві бюджети отримали значні кошти, мільярди гривень, які вони повинні витратити на школи, лікарні, інфраструктуру, дороги. «Така сама політика державного бюджету й на наступний рік. Ми очікуємо, що доходи місцевих бюджетів додатково зростуть на 30 мільярдів гривень», — цитує слова Прем’єра департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Актуальна й програма субсидій, на яку нинішнього року надали 24,5 мільярда гривень. Їх отримали п’ять мільйонів родин — це майже 15 мільйонів громадян. Наступного року уряд планує збільшити субсидії до 38 мільярдів гривень.

Глава уряду важливим завданням вважає і напрям капітального будівництва. Це ті кошти, які спрямовують на місця для зведення нових лікарень, ремонту шкіл, відбудови театрів, на розвиток регіональної інфраструктури. «На наступний рік ми плануємо надати таких коштів майже сім мільярдів гривень», — заявив Арсеній Яценюк.

Разом із держбюджетом слід ухвалити й новий Податковий кодекс. Міністерство фінансів запропонувало хорошу базу для зваженої та ефективної податкової реформи, яка, з одного боку, зменшить податкове навантаження на працівника, з другого — вивільнить додатковий ресурс для підприємств.

Прем’єр укотре закликав народних депутатів до діалогу заради зростання економіки, створення робочих місць, збільшення доходів бюджету загалом і громадян зокрема, підвищення економічної активності в країні, залучення іноземних інвестицій. 

Михайло ЮРЧЕНКО
для «Урядового кур’єра»