Над книжкою «Пам’ятки історії та культури Вінницької області. Вінниця», яку нещодавно презентували, працювали 26 авторів протягом кількох років. У ній ідеться про основні археологічні й історичні пам’ятки, твори монументального мистецтва та архітектури, що сьогодні репрезентують історико-культурну спадщину міста. Інформацію подано нестандартно — за назвами вулиць. «Вінниця дуже багата на історію,  обравши  одну вулицю, ми можемо назвати  чимало людей, які жили на ній та мали світове визнання, значення в державній політиці, науковій сфері тощо.

Ми відшуковували історії людей, хтось із них все життя провів у Вінниці, хтось — лише якийсь період. Досліджувати  було доволі  складно, адже місто дуже   постраждало в роки військових лихоліть (1918—1921), було знищено релігійні пам’ятки, в роки окупації — пограбовано архіви і музеї. Найбільш цінні експонати вивезено», — розповів доцент кафедри історії та культури України Вінницького державного педагогічного університету  Анатолій Войнаровський. За словами головного редактора видання, декана  факультету історії, етнології і права ВДПУ, професора Юрія Зінька, книжка підготовлена дослідницьким колективом науковців та краєзнавців і є результатом реалізації проекту пам’яткоохоронної діяльності в  межах науково-довідкового видання про нерухомі пам’ятки «Звід пам’яток історії та культури України».

Під час презентації у виші наголошувалося на важливості виходу  у світ цієї науково-краєзнавчої роботи про Вінницю — один із найдавніших історичних центрів східного Поділля, історія якої сягає глибини віків.  Книжку  видано за підтримки  міської ради та облдержадміністрації.