Повернувшись додому, учасники бойових дій на сході країни потребують як психологічної, так і соціальної реабілітації. Їм слід наново адаптуватися в родині і в суспільстві. При цьому чимало з них, захищаючи цілісність держави, на жаль, втратили робочі місця, адже роботодавці не схотіли чекати, доки хлопці повернуться.

Але нині чи не найбільше дає людині відчуття впевненості у майбутньому саме наявність роботи. Тож важлива допомога щодо самореалізації у мирному житті для демобілізованих із зони проведення антитерористичної операції військовослужбовців — це послуги служби зайнятості.

У Чернігівському обласному центрі зайнятості швидко зорієнтувалися, як ефективно допомагати таким безробітним.

— Це особлива категорія наших клієнтів. Для них у перші дні після реєстрації проводять спеціальні семінари й тренінги за сучасними методиками. Запроваджено поіменний моніторинг таких осіб, фахівці служби зайнятості в подальшому провадять їхній соціальний супровід, — розповіла директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Так з початку року 153 демобілізованих герої працевлаштовано, зокрема 14 із них одержали матеріальну допомогу у зв’язку з  безробіттям на відкриття власної справи, 98 — знайшли тимчасову роботу, 38 направлено на професійне навчання. Загалом послуги обласної служби зайнятості на сьогодні отримали близько тисячі учасників АТО.