Уперше в історії Київського військового ліцею імені Івана Богуна 1 вересня разом із хлопцями розпочали навчання дівчата. Перший їхній набір нарівні взяв участь в урочистостях з нагоди Дня знань.

Начальник ліцею Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук сповістив під час урочистої святкової лінійки, що з початку нового навчального року заклад поповнили 300 учнів, з них 20 дівчат.

«Уперше в історії тут навчатимуться дівчата, які під час вступних іспитів вибороли можливість носити високе звання ліцеїсток Київського військового ліцею імені Івана Богуна», — цитує УНІАН слова начальника ліцею.

Фото з сайту facebook.com/kvlkiev

Дівчата, наголосив досвідчений командир, ні в чому не поступаються юнакам: «Ні в рівні знань, ні у фізичній підготовці, ні у прагненні стати офіцерами Збройних сил України».

Вимоги до абітурієнтів-хлопців і дівчат були однаковими — їх перевіряли на силу, спритність, витривалість, психологічну готовність і мотивацію.

Військовий ліцей було засновано 1943 року в місті Чугуїв на Харківщині як Харківське суворовське військове училище. 1947-го заклад передислоковано до Києва і перейменовано в Київське суворовське військове училище (КСВУ), нагадує Укрінформ. Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 19 серпня 1992 року, на базі КСВУ утворено Київський військовий ліцей. У 1998 році закладу присвоєно ім’я козацького провідника Івана Богуна.