«Область укотре показує приклад регіональної співпраці. Ми всіляко підтримуємо промисловий капітал, який прагне розміщення своїх виробництв у нашій області. Грантова угода дасть змогу залучити 324 тисячі євро на адаптацію тих людей, які хочуть перенести свій бізнес», — зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.
За його словами, постійно триває діалог із компаніями, які бажають розмістити або перенести своє виробництво в область. Це пов’язано з її вигідним географічним розташуванням, розвиненою транспортною логістикою, наявністю кваліфікованої робочої сили. Це дає змогу започатковувати цікаві інвестиційні проекти.
Керівник проекту, президент асоціації «Приватні інвестори України» Сергій Десяк вдячний Представництву ЄС в Україні за сприяння в реалізації програми збереження робочих місць та відродження економічного потенціалу України.
Голова відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот зазначив, що Євросоюз планує значно збільшити суму допомоги за різними проектами в Україні. «Європейський Союз зацікавлений у стабільній мирній Україні, яка прагне розвитку. А форум продемонстрував тісну співпрацю влади і громади», — зауважив він.
Цей захід засвідчив, що найбільший інтерес спостерігається до реалізації проектів у сфері машинобудування, агропромислового комплексу, будівництва, виробництва будівельних матеріалів, легкої промисловості. Проект передбачає можливість отримання бізнес-переселенцям для відновлення діяльності на території області пільгових кредитів (максимальний розмір такого кредиту для однієї компанії еквівалентний 100 тисячам євро), надання безоплатної допомоги в розробленні бізнес-плану інвестиційного проекту, забезпечення інформаційної підтримки у налагодженні ділових контактів з регіональними компаніями, владою та приватними інвесторами.
Крім того, за словами голови Державної служби зайнятості Ярослава Кашуби, передбачено пільги для підприємців, які працевлаштують переселенців з Донецької та Луганської областей. Зокрема таким роботодавцям компенсують витрати на заробітну плату впродовж шести місяців та допоможуть з перепідготовкою зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Можливими бізнес-майданчиками для перенесення підприємств зі сходу можуть бути території вінницьких непрацюючих цукрових заводів, де є комунікації, наявна інфраструктура.