19 січня українці відмічають одне із найбільших православних свят – Хрещення Господнє.

Як ідеться у Євангелії, в цей день Ісус, який досяг 30-річного віку, прийняв хрещення в річці Йордан.

Під час хрещення на Ісуса з небес зійшов Святий Дух у вигляді голуба. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець - в голосі, Син Божий - у плоті, Дух Святий - у вигляді голуба.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду.

В льоду вирубують ополонку у формі великого хреста, священик читає молитви над водою і опускає в ополонку срібний хрест.

Традиційно у хрещенських ополонках люди проводять купання. Хоча вважається, що на Водохреща взимку тримаються найбільші морози, цього річ температура в Україні вранці тримається на рівні 0 та +5 градусів.

У Києві КМДА склала список пляжів, де можна проводити водохресні купання: у Гідропарку на пляжі Дитячий; в Оболонському районі в урочищі Наталка; у Голосіївському районі в Галерній затоці поряд з вулицею Набережно-Корчуватська; у Деснянському районі на пляжі Троєщина, який знаходиться в затоці річки Десенка; у Дарницькому районі Київська на пляжі Сонячний на вул. Ревуцького.

Також підготовлені місця для купання в зонах відпочинку поруч з київськими озерами, а саме Пуща-Водиця і Вербна в Оболонському районі, Чорторий у Деснянському районі, Центральний, Венеція, Приміська слобідка, Молодіжний, Тельбін і Веселка в Дніпровському районі.

Скупатися також можна в національно-етнографічних центрах Мамаєва слобода і Пирогово, парку Феофанія та Свято-Покровському Голосіївському монастирі.

5 канал