Колись «Тернопільські театральні вечори» запровадили, вшановуючи пам’ять Леся Курбаса, який казав, що треба дбати про «молодий нарибок». Тож колишній художній керівник Тернопільського драмтеатру ім. Тараса Шевченка Михайло Форгель, пам’яті якого приурочили нинішній форум, додав до знаної назви ще одне слово-поняття «Дебют», наголосивши саме на конкурсі молодої режисури.
Нині тернополяни радо приймали вірних друзів: театри з Києва, Чернівців, Коломиї, Івано-Франківська, Луцька. Зі Львова — кілька.
Палітра фесту виявилася барвистою щодо актуальності тем, а режисура цікавою, гідною сучасності. Добротні мистецькі роботи представили знані в країні режисери, деякі з них дебютували саме на «Вечорах».
У межах театрального свята зіграли дві прем’єрні вистави. Господарі запропонували героїчну трагікомедію «Слава героям» за п’єсою сучасного українського драматурга Павла Ар’є. Вона наповнена багатьма життєвими перипетіями, спогадами ветеранів Другої світової — радянського фронтовика та воїна УПА, важкими долями персонажів. Тема примирення двох старих бійців, двох українців оголює й чимало теперішніх проблем. На все це режисер-постановник В’ячеслав Жила вирішив подивитися з точки зору молодих.
Львівський режисер Вадим Сікорський також зробив сценічний подарунок юнакам і дівчатам, запропонувавши першопоказ знаменитої історії про кохання Ромео і Джульєтти у перекладі Юрія Андруховича.
Український малий драматичний театр з Києва привіз зворушливу «Матір-наймичку» за Т. Шевченком. Уже понад три десятиріччя, по суті, не сходить зі сцени Чернівецького драмтеатру ім. О. Кобилянської «Запечатаний двірник». Цю гостро сатиричну комедію за твором Юрія Федьковича інтерпретував режисер Мирослав Гринишин і здобув аншлаг. Буковинське село через день на фестивалі змінилося гуцульським. Адже Коломийський драмтеатр ім. І. Озаркевича показав свою найтитулованішу етнографічну виставу-містерію «Гуцульський рік» за твором Гната Хоткевича.
«Ми понесемо в суспільство любов, співчуття, взаємоповагу», — зазначив на закритті фестивалю директор — художній керівник Тернопільського драмтеатру заслужений артист України Борис Репка. І все завдяки спектаклям, що прикрасили «Тернопільські театральні вечори». Організатори також сподіваються, що наступного року вдасться відновити фестиваль у початковому його вигляді-завданні, адже відзначатимемо 130-річчя від дня народження Леся Курбаса.