З початку цього року 1126 учасників АТО отримали комплекс соціальних послуг у службах зайнятості Миколаївської області. Статус безробітного мали 1048 осіб, а отримували допомогу з безробіття, середній обсяг якої становить 4039 гривень, 869. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано кожного четвертого атовця, а це 302 особи.
«Учасники АТО небезпідставно наші клієнти. Саме тому їм приділяють увагу наші фахівці-психологи, юристи й особисті консультанти, — зазначає директор Миколаївської обласної служби зайнятості Дмитро Оборонько. — Підбираючи роботу, взаємодіємо не лише з людиною, яка її шукає, а й розмовляємо з роботодавцями про те, що учасники АТО — найкращі претенденти на посаду, дисципліновані, командно орієнтовані, прагнуть досягати поставленої мети».
Завдяки проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи служби зайнятості колишні учасники АТО тепер працюють поліцейськими, монтажниками мереж зв’язку, слюсарями-ремонтниками, водіями, юристами на різних підприємствах, в установах, організаціях державних і приватних. Дехто повернувся до лав військовослужбовців.
Протягом січня — вересня 12 безробітних з учасників АТО започаткували власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги у зв’язку з безробіттям для організації підприємницької діяльності. Середній обсяг такої допомоги становив 35 702 гривні, а максимальна сума — 60 000 гривень. Власні справи було відкрито за такими напрямами: ремонт комп’ютерів та периферійного обладнання; надання послуг з перевезення речей (переїзду); роздрібна торгівля; виготовлення виробів з бетону для будівництва; вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників; громадське харчування.
Наприклад, колишній безробітний Заводського районного центру зайнятості, отримавши одноразово допомогу у зв’язку з безробіттям, відкрив першу в Миколаєві міні-кав’ярню VeteranoCoffee, долучившись до мережі кав’ярень, які відкривають ветерани АТО у всій Україні. Ще один захисник за сприяння служби зайнятості відкрив салон краси.
Послугою служби зайнятості із профнавчання та підвищення кваліфікації з початку року скористався 101 учасник АТО. 79 осіб взяли участь у громадських і тимчасових роботах, під час яких отримували одночасно допомогу у зв’язку з безробіттям і заробітну плату за виконану роботу.