Алла БАГІРОВА
для «Урядового кур’єра»

З 1996 року щорічно 22 серпня відзначають Всеукраїнський день вшанування пам’яті загиблих правоохоронців. За часи незалежності в Україні під час виконання службових обов’язків загинуло 1094 правоохоронці, а майже 8000 — отримали поранення. 2014 рік закарбується назавжди в історії міліції як вогневий рубіж, обстоюючи який, увійшли у вічність 78 працівників МВС і бійців Національної гвардії (станом на 20 серпня). Ми не забудемо жодного з них. Цього дня відбудеться Всеукраїнська акція «Запалимо свічку в пам’ять про наших побратимів», яку організовано за сприяння Профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України.

Днями у Верховній Раді зареєстровано ініційований Профспілкою атестованих працівників ОВС України та внесено на розгляд комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності проект Закону про внесення змін до статті 23 Закону України «Про міліцію» щодо розміру одноразової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції. Запропоновано підняти рівень виплат одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення до 150—250 прожиткових мінімумів та виплату сім’ї, батькам чи утриманцям в разі загибелі працівника міліції — до 500 прожиткових мінімумів. Таким чином буде усунуто диспропорцію, яка існує нині: в разі смерті члени сім’ї міліціонера отримують компенсацію 100—150 тисяч гривень, тоді як військовослужбовцям встановлено норму компенсаційних виплат у межах 500 прожиткових мінімумів (приблизно 600 тисяч гривень).

Голова профспілки Анатолій Онищук запевняє: «Прийняття цього Закону стане одним із важелів соцзахисту працівників ОВС, які, ризикуючи своїм життям, забезпечують охорону громадського порядку та долають прояви злочинності на територіях, визволених під час АТО, де й надалі зберігатиметься складна криміногенна обстановка. Це буде крок у справі встановлення соціальної справедливості та відновлення позитивного іміджу роботи міліціонера».