Понад двісті хлопчиків та дівчаток приїхали на відпочинок до табору, який не лише відновив роботу після двох років вимушеного (через бойові дії на території області) простою, а й змінив назву. Нове ім’я для цієї території ігор, свят та купання в річці обирали громадські активісти. Пропозицій було понад двадцять, усі — кращі колишнього найменування «Дзержинець». Та остаточно більшість проголосувала за назву «Джура». Тобто помічник, товариш козацької старшини.

Табір — відомчий. У 2014 році тут облаштувалися військові. Потім був навчальний пункт Головного управління поліції в Луганській області. Та  з початку травня, за якийсь місяць правоохоронці і волонтери викосили траву, привели до ладу лавочки та гойдалки, пофарбували, побілили, почистили кожен куточок території, створили «острівці», де тин, рогач і піч, черепаха біля озерця та смішні персонажі улюблених мультиків здатні порадувати дітлахів.

Серед малюків, які тут гостюватимуть та оздоровлюватимуться — 150 дітей вимушених переселенців. Їхні путівки оплатив міжнародний благодійний фонд. Тож Юра Батейко з другого загону, який три роки тому вже встиг тут побувати, сподівається, що до свята Нептуна, що так сподобалося під час минулого візиту, додасться новий фестиваль фарб Холі, під час якого так весело перетворювати нових товаришів у різнокольорових «смішариків». А десятирічна Емілія Щурова зізнається: хоче навчитися бути самостійною, спробувати прожити без мами аж три тижні. Мама, переселенка з Луганська, залишилася в Новоайдарі. Та Міля в очікуванні батьківського дня вже обстежує всі куточки території, аби показати матусі, який затишний та комфортний цей табір.

А ось керівникові обласної військово-цивільної адміністрації Юрію Гарбузові таку екскурсію по території влаштували Дарина Колесник й Едуард Малько. Очільник краю залишився дуже задоволений. І навіть заявив: «Ми готові за рахунок коштів обласного бюджету оздоровлювати дітей, які проживають й на непідконтрольних зараз територіях». Такий от жест заради майбутнього, яке для усіх діточок має бути щасливим.